حمل و نقل گاز در مسیر استراتژیک ایتالیا

,
حمل و نقل گاز در مسیر استراتژیک ایتالیا

به گزارش بازار نف و گاز، اسنام مشارکت خطوط لوله گاز الجزایر-ایتالیا با انی (Eni) را نهایی کرد. گفته می شود این قرارداد از حوزه های تخصصی مربوطه انی و اسنام در حمل و نقل گاز در مسیری استراتژیک برای تامین امنیت گاز طبیعی ایتالیا استفاده می کند. این معامله توسعه در زنجیره ارزش را از طریق منابع طبیعی ارائه شده توسط شمال آفریقا تسهیل خواهد کرد. پیوند شمال آفریقا و اروپا یک عنصر مهم از کربن زدایی تدریجی جهانی در حمایت از انتقال انرژی است.

حمل و نقل گاز در مسیر استراتژیک

اسنام، یک شرکت زیرساخت انرژی ایتالیایی، خرید 49.9 درصد از سهام Eni در شرکت‌هایی که دو گروه از خطوط لوله بین‌المللی گاز بین الجزایر و ایتالیا را اداره می‌کنند، بسته است.

مبلغ پرداختی توسط اسنام به شرکت نفت و گاز ایتالیا برای خرید سهام 405 میلیون یورو است.

خطوط لوله گاز خشکی

گروه اول شامل خطوط لوله گاز خشکی بین مرزهای الجزایر و تونس تا سواحل تونس (TTPC) است، در حالی که گروه دوم از خطوط لوله گاز دریایی بین سواحل تونس و ایتالیا (TMPC) تشکیل شده است.

انی سهام مالکیت را به یک شرکت جدید به نام SeaCorridor واگذار کرده بود که اسنام 49.9 درصد از سهام آن را خریداری کرده است. باقی مانده سهام 50.1٪ توسط Eni حفظ شده است.

طرفین بیان کردند که SeaCorridor دارایی های درگیر در معامله را اداره خواهد کرد.

تضمین مجوزهای مورد نیاز

این معامله در نوامبر 2021 اعلام شد. پس از تضمین مجوزهای مورد نیاز تحت قانون ضد انحصار و موافقت دولت تونس به غیر از تأیید سهامداران و نهادهای شرکتی چندین شرکت هدف نهایی شده است.

شرکت های هدف درگیر در این معامله عبارتند از خطوط لوله ترانس تونس، اسکوگات، سرگاز، سامکو، خط لوله ترانس مدیترانه، Mariconsult و غیره.

حوزه های تخصصی حمل و نقل گاز

گفته می شود این قرارداد از حوزه های تخصصی مربوطه انی و اسنام در حمل و نقل گاز در مسیری استراتژیک برای تامین امنیت گاز طبیعی ایتالیا استفاده می کند.

به گفته طرفین، این معامله همچنین ابتکارات توسعه احتمالی را در زنجیره ارزش هیدروژن از طریق منابع طبیعی ارائه شده توسط شمال آفریقا تسهیل خواهد کرد.

هر دو شرکت ایتالیایی اظهار داشتند که پیوند شمال آفریقا – اروپا یک عنصر مهم از کربن زدایی تدریجی در سطح جهانی در حمایت از انتقال انرژی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *