اداره اطلاعات انرژی آمریکا بار دیگر پیش بینی قیمت گاز را کاهش داد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا بار دیگر پیش بینی قیمت گاز را کاهش داد

عدم تعادل عرضه و تقاضا باعث شد اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از قیمت گاز طبیعی را برای چهارمین بار در چند ماه اخیر کاهش دهد.

طبق آخرین چشم‌انداز کوتاه‌مدت، اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی می‌کند قیمت نقدی گاز طبیعی هنری هاب در سال ۲۰۲۳ به طور متوسط ۲.۹۴ دلار در هر میلیون بی تی یو باشد که ۲.۶ درصد نسبت به چشم‌انداز ماه گذشته کاهش یافته است، قبل از اینکه در سال ۲۰۲۴ به ۳.۷۱ دلار برسد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین پیش بینی می کند پیش‌بینی می‌کند میانگین قیمت‌ گاز در سه ماهه دوم در 2.65 دلار باقی بماند و سپس به 3.03 دلار در سه ماهه سوم و 3.44 دلار در سه ماهه چهارم افزایش یابد. این روند قیمتی به آب و هوا بستگی دارد، که بر سرعت تزریق ذخیره سازی در تابستان تأثیر می گذارد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی می کند میزان ذخایر گاز طبیعی در پایان فصل ذخیره سازی به بیش از 3842 میلیارد فوت مکعب برسد که 6 درصد بالاتر از میانگین پنج ساله خواهد بود.

طولانی ترین قرارداد گاز طبیعی مایع (LNG) میان قطر و چی

در بیانیه اداره اطلاعات انرژی آمریکا آمده است: سایر عوامل موثر بر قیمت گاز طبیعی برابر است، تابستان گرم‌تر از آنچه ما انتظار داریم منجر به تقاضای بیشتر برای خنک‌کننده ها می‌شود که در نتیجه مصرف بیشتر گاز طبیعی را در پی خواهد داشت.

در کوتاه‌مدت، تحلیلگران G&A انتظار دارند که ذخیره‌سازی‌های ذخیره‌سازی در هفته‌های آتی به دلیل دمای متوسط گرمتر در سراسر ایالات متحده، کمی بیشتر از حد معمول باشد، که می‌تواند مازاد تولید را به بالای 350 میلیارد فوت مکعب برگرداند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *