جنرال الکتریک نیروگاه آبی را در چین بازسازی می کند

جنرال الکتریک نیروگاه آبی را در چین بازسازی می کند

به گزارش بازار نفت و گاز، جنرال الکتریک نیروگاه آبی 6.4 گیگاواتی Xiangjiaba را در چین بازسازی می کند. نیروگاه برق آبی Xiangjiaba که در جریان اصلی پایین رودخانه Jinsha در سراسر مرز استان یونان و استان سیچوان واقع شده است، دارای هشت واحد نیروگاه آبی است که در مجموع سالانه 30.88TWh انرژی پاک برای تقریباً پنج میلیون نفر تولید می کند.

بازسازی نیروگاه آبی

جنرال الکتریک Vernova توسط شرکت چینی یانگ تسه پاور برای ارتقای نیروگاه برق آبی 6.4 گیگاواتی Xiangjiaba در چین انتخاب شده است. تحت کار بازسازی، جنرال الکتریک Vernova مسئولیت طراحی، ساخت، تحویل، نصب و راه اندازی فعالیت های سه مجموعه از لوله های تامین هوای شفت اصلی پروژه برق آبی چین را بر عهده خواهد داشت.

هدف از جایگزینی لوله های تامین هوا، افزایش اثر آب بندی برای حفظ کارایی نیروگاه برق آبی Xiangjiaba است. به روز رسانی این کارخانه قرار است در نیمه اول سال 2024 به پایان برسد.

نیروگاه برق آبی ژیانگجیابا

نیروگاه برق آبی Xiangjiaba که در جریان اصلی پایین رودخانه جینشا در سراسر مرز استان یونان و استان سیچوان واقع شده است، به طور کامل در سال 2014 راه اندازی شد. تاسیسات برق آبی چین که دارای هشت واحد برق آبی است، منبع اصلی انتقال نیرو از مناطق غربی به شرق چین است. سالانه 30.88 تراوات ساعت برق تولید می کند، تا انرژی پاک را به حدود پنج میلیون نفر در سال برساند.

علاوه بر این، نیروگاه برق آبی Xiangjiaba به جلوگیری از سیل، حفظ گل و لای، بهبود شرایط حمل و نقل و آبیاری کشاورزی به منطقه کمک می کند. علاوه بر این، تاسیسات برق آبی حدود 12 میلیون تن انتشار دی اکسید کربن را در هر سال خنثی می کند، که با انتشار گازهای گلخانه ای دو میلیون خودرو قابل مقایسه است. ساخت نیروگاه برق آبی Xiangjiaba در سال 2006 آغاز شد و اولین واحد تولید در اواخر سال 2012 راه اندازی شد.

پتانسیل برق آبی در چین

روبرتاگالی، رهبر خدمات برق آبی جنرال الکتریک Vernova می گوید: «این پروژه بر پایه رابطه طولانی مدت جنرال الکتریک و یانگ تسه نیرو است تا پتانسیل برق آبی در چین را آزاد کند. از ذخیره‌سازی پمپ‌شده تا خدمات، چین هنوز پتانسیل عظیمی برای ادغام انرژی‌های تجدیدپذیر و قابل اعتماد بیشتر در شبکه و تسریع انتقال انرژی در کشور و فراتر از آن دارد.» در اوایل سال جاری، GE Hydro Solutions هر چهار واحد نیروگاه 1.2 گیگاواتی نیروگاه آبی تلمبه‌ شده Jinzhai در چین را به شبکه متصل کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *