نشریه بازار جهانی روغن پایه

,
نوسان

به نقل از بازار نفت و گاز در نشریه بازار جهانی روغن پایه در هفته پایانی اکتبر در بازار روغن پایه آسیا اقیانوسیه ،به جز برایت استاک وروغن های گروه سوم که بدون تغییر باقی ماندند .

بازار جهانی روغن پایه

روغن پایه به عنوان یک ماده اولیه برای تولید روغن‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روغن‌ها در بخش‌های مختلف صنعتی شامل خودروسازی، هواپیماسازی، نیروگاه‌ها و صنایع دیگر به کار می‌روند. بنابراین، تأمین و قیمت‌گذاری مناسب روغن پایه برای صنعت‌های مختلف از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.

نشریه بازار روغن پایه

نشریه بازار جهانی روغن پایه ارگوس یکی از منابع اطلاعاتی معتبر در حوزه نفت و گاز است. تیم تحلیلی بازار نفت و گاز این نشریه را به‌طور دوره‌ای بررسی می‌کند و آخرین آمارها، تحلیل‌ها و خبرهای تخصصی را در این مجله منتشر می‌کند. این نشریه ارزشمند برای تصمیم‌گیری‌های استراتژیک و سرمایه‌گذاری در حوزه روغن پایه بسیار حائز اهمیت است.

نشریه بازار جهانی روغن پایه

در این مطلب از بازار نفت گاز به بررسی بازار جهانی روغن پایه بر اساس نشریه ارگوس می پردازیم. تیم تحلیلی بازار نفت و گاز، نشریه بازار جهانی روغن پایه را بررسی می کنند و آخرین مطالب تخصصی را در این مطلب به روز می کنند.

قیمت روغن پایه

در هفته پایانی اکتبر علیرغم افزایش عرضه وتمایل ضعیف خریداران برای خرید ،قیمت هر سه گروه روغن در پایانه سنگاپور ودر آسیا تغییری نسبت به هفته قبل نداشت اگر چه رقابت فروشندگان برای فروش نهایتا باعث کاهش قیمت ها خواهد شد که به نظر می رسد در ماه نوامبر شاهد آن باشیم.

قیمت روغن پایه

کاهش تولید برای جلوگیری از ریزش قیمت روغن

قیمت های روغن پایه به کاهش خود به دلیل کمبود تقاضا وتولید بیش از حد روغن پایه در آسیا اقیانوسیه وسایر بازار های جهانی ادامه دادند.بر اساس نشریه بازار جهانی روغن پایه، تولید کنندگان منطقه ای برای خالی کردن مخازن لبریز از روغن خود ،قیمت ها را کاهش داده اند.

خریداران گزینه های زیادی برای تامین روغن خود در پیش رو دارند.عرضه بیش از حد روغن به آنها این اطمینان را داده است که می توانند به آسانی هر گزینه ای رابرای خرید انتخاب کنند.

البته در این میان ،تولید کنندگان نیز سعی می کنند تولید خود را کاهش دهند تا بازار متعادل گردد و بعید است که فراوانی روغن همیشگی باشد.در نشریه بازار جهانی روغن پایه چندین تولید کننده روغن پایه برای متعادل کردن میزان عرضه در بازار ،میزان بهره برداری وتولید روغن خود را کاهش داده اند تا با کاهش عرضه خود  بتوانند از سقوط بیشتر قیمت ها جلوگیری نمایند ولی کاهش تولید از سوی این تولید کنندگان در آن حدی نبوده که بتواند بر میزان تقاضا بیفزاید ودر حال حاضر کماکان میزان عرضه بیشتر است وعلت کاهش تقاضا نیز انتظاری است که خریداران برای قیمت های پایین تر می کشند.

شرایط اقتصاد کلان با توجه به افزایش تورم وافزایش نرخ سود بانکی از سوی بانک های مرکزی در سطح جهانی نامناسب است.کاهش نرخ برابری ارزها در برابر دلار نیز باعث ضعیف شدن قدرت خرید از سوی خریداران شده است که این نیز باعث ادامه یافتن بازار نزولی می شود.

کاهش تولید برای جلوگیری از ریزش قیمت روغن

قیمت روغن پایه در آسیا

در نشریه بازار جهانی روغن پایه، قیمت روغن پایه در آسیا اقیانوسیه باثبات است ولی به دلیل افزایش عرضه وکاهش تقاضا برای صادرات ،قیمت ها تحت فشار هستند.تقاضا برای خرید روغن در مناطقی همچون چین و هندوستان نسبت به سالهای گذشته در این فصل از سال بسیار کم تر شده است واین باعث کاهش میزان فروش در آسیا اقیانوسیه شده است.فروشندگان روغن های گروه اول ودوم وسوم برای فروش محصولات خود به خریداران در حال رقابت هستند و حاضر هستند به هر ترتیب ممکن فروش های خود را به دلیل نگرانی از کاهش قیمت ها به صورت آنی انجام دهند.

قیمت روغن پایه در اروپا

روغن پایه اروپا

در نشریه بازار جهانی روغن پایه و به گفته بازار نفت و گاز ایران، برخلاف آسیا اقیانوسیه که هفته پایانی اکتبررا بدون تغییر قیمت نسبت به هفته قبل پشت سر گذاشت،در بازار اروپا روغن های گروه اول ودوم در پایانه های شمایل غرب اروپا و بنادر سه گانه اروپایی ،کاهش ۳۳تا ۶۰دلاری در هر تن را تجربه نمودند ولی روغن های گروه سوم افزایش ۳۳تا ۳۵دلاری داشتند.

عرضه برایت استاک برای تعادل قیمت

عرضه ادامه دار برایت استاک تاثیر کمی بر ایجاد تعادل قیمت در بازار این محصول داشته است.در نشریه بازار جهانی روغن پایه، یک محموله برایت استاک از تایلند با افزایش قیمت اندکی نسبت به ماه سپتامبر به بازار عرضه شده است.بعضی از این محموله ها به بازار آمد که جنوب شرق آسیا ،هندوستان‌وچین وارد می شود ولی سطوح قیمتی بسیار گسترده است.عرضه ادامه دار این محصول ،رقابت خریداران ثابت این محصول را بیشتر می کند.عرضه های روبه افزایش با قیمت های پایین تر ، خریداران را با این نگرانی مواجه می سازد که ممکن است قیمت ها باز هم کاهش یابد.بعد از انجام تعمیرات دو واحد تولید روغن در تایلند در پایان نوامبر ،عرضه برایت استاک باز هم افزایش خواهد یافت.

برای مطالعه تغییرات قیمت روغن پایه کلیک کنید.

تعطیلات ملی چین وذخیره سازی روغن پایه

قیمت های روغن پایه در نشریه بازار جهانی روغن پایه در شمال شرق آسیا علیرغم بازار عرضه و تقاضا ،باثبات باقی ماند.کمبود عرضه برای فروش های آنی در منطقه شمال شرق آسیا با توجه به تعطیلات چین به مناسبت اعیاد ملی این کشور در هفته اول اکتبر ،باعث افزایش تقاضا وبالا رفتن قیمت ها شد.

در ماه‌های اخیر ذخیره سازی روغن در این منطقه کاهش یافته وباعث شده است که مخلوط کنندگان وتوزیع کنندگان به این فکر بیفتند که قبل از شروع تعطیلات ملی نسبت به تکمیل ذخایر اقدام کنند تا با دردسر های حمل در ایام تعطیلات و کاهش کار بنادر در این روزهامواجه نشوند.وجود خطر کوید ۱۹از یک سو و برگزاری کنگره بیستم حزب کمونیست چین که از ۱۶ آکتبر آغاز خواهدشد نیز از عواملی هستند که باعث شده مخلوط کنند گان و توزیع کنندگان روغن شتاب بیشتری در خرید وپر نمودن ذخایر به خرج دهند.

در حال حاضروپس از ذخیره سازی های مکرر در این منطقه ،اوضاع برایت استاک بهتر شده وموجودی آن به حد مطلوبی رسیده است. وارد کنندگان برایت استاک نیز قیمت های خود را حفظ کرده اند.

برای مطالعه آخرین وضعیت بازار لوبکات و روغن پایه کلیک کنید.

اشباع بازار روغن پایه هندوستان از عرضه بیش از حد

قیمت های روغن پایه در هندوستان متفاوت است.بر اساس نشریه بازار جهانی روغن پایه ، قیمت های روغن های گروه دوم به کاهش خود ادامه می دهند که به دلیل کاهش مستمر تقاضا می باشد.بسیاری از مخلوط کنندگان روغن به دنبال خرید های بیشتر وپرنمودن ذخایر نیستند بلکه توجه  خود را برروی کاهش ذخایر تمرکز داده اند.

تقاضای ضعیف برای روغن پایه تولید و نهایی شده، باعث شده که مخلوط کنندگان روغن نتوانند ذخایر موجود خود را به فروش برسانند.ابن وضعیت اشباع شده بازار هندوستان ، مسلما واردات روغن از سایر نقاط جهان به هندوستان را نیز با مشکل مواجه می کند زیرا وارد کنندگان از سایر مناطق، قادر به فروش آسان محمولات خود نیستند.

تقاضا برای روغن های خیلی سبک کماکان در هندوستان باثبات است ولی بعضی فروشندگان به دنبال قیمت های بالاتر هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *