پایان تدریجی انرژی هسته‌ای در آلمان

پایان تدریجی انرژی هسته‌ای در آلمان

به گزارش بازار نفت و گاز، پایان تدریجی انرژی هسته‌ای در آلمان، از سه نیروگاه باقی مانده آلمان یکی دیگر نیز تعطیل شد. نیروگاه هسته ای امسلند پس از 35 سال فعالیت تعطیل شد. شرکت انرژی آلمانی EnBW مسئول بهره برداری و پس از بهره برداری و همچنین از کار انداختن و برچیدن نیروگاه هسته ای است که در میان سه نیروگاه هسته ای باقی مانده در آلمان قرار دارد.

نیروگاه هسته ای امسلند

نیروگاه هسته ای امسلند در لینگن، نیدرزاکسن، آلمان، به عنوان بخشی از تصمیم این کشور برای توقف استفاده از سوخت های هسته ای و فسیلی، رسما تعطیل شد.

تاسيسات هسته اي حدود 350 پرسنل خود را به اضافه 150 كارمند از شركت هاي همكار داشت كه به طور دائم در نيروگاه مشغول به كار هستند.

به گفته شرکت انرژی های تجدیدپذیر RWE، این یکی از سه نیروگاه هسته ای باقیمانده در آلمان است و از رده خارج شدن آن به 35 سال فعالیت ایمن و قابل اعتماد پایان می دهد.

فعالیت های برچیدن در آینده به چند نفر نیاز خواهد داشت و نیروی کار به تدریج در سال های آینده کاهش می یابد.

RWE اعلام کرد که نیروگاه های هسته ای خود را در شش دهه گذشته به طور ایمن و قابل اعتماد در Biblis، Kahl، Mühlheim-Kärlich، Gundremmingen و Lingen اداره کرده است.

خروج تدریجی انرژی هسته‌ای

مارکوس کربر، مدیر عامل RWE گفت: خروج تدریجی انرژی هسته‌ای در آلمان یک تصمیم سیاسی است. قبل از رسیدن به این نقطه امروز، انرژی هسته ای برای دهه ها موضوع بحث های داغ و پرشور بود.

آن فصل اکنون بسته شده است. اکنون مهم است که تمام انرژی خود را برای ساخت نیروگاه‌های گازی آماده هیدروژن در سریع‌ترین زمان ممکن، علاوه بر گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر، صرف کنیم تا زمانی که آلمان در حالت ایده‌آل از کار خارج می‌شود، امنیت عرضه تضمین شود. زغال سنگ در سال 2030.

برچیدن نیروگاه هسته ای

شرکت انرژی آلمانی EnBW مسئولیت بهره برداری و پس از بهره برداری و همچنین از کار انداختن و برچیدن نیروگاه هسته ای را بر عهده دارد.

این شرکت اعلام کرد که نیروگاه هسته ای مطابق با الزامات قانون انرژی اتمی در مدت زمان مشخص شده از رده خارج می شود.

در حال حاضر مجوز لازم را اخذ کرده است و در نظر دارد اقدامات مقدماتی اولیه برای برچیدن واحد را در هفته های آینده آغاز کند.

عملیات ساخت نیروگاه اتمی امسلند در سال 1361 آغاز شد و اولین واحد آن در فروردین 1367 پس از شش سال ساخت آغاز به کار کرد.

نیروگاه به استثنای مراحل بازرسی و نگهداری به طور مداوم برق تولید کرده است.

تامین ایمن و مطمئن برق

یورگ میشلز، مدیر شرکت تابعه انرژی هسته‌ای EnBW گفت: ما می‌خواهیم قدردانی خود را از کارمندان سایت Neckarwestheim به خاطر تعهد تزلزل‌ناپذیرشان به ایمنی نیروگاه هسته‌ای ابراز کنیم، که به نوبه خود تامین ایمن و مطمئن برق را تضمین کرده است.

در ماه‌های اخیر، آنها بار دیگر با پاسخ به درخواست دولت مبنی بر تمدید تولید برق در کوتاه‌مدت، تخصص و حرفه‌ای بودن خود را نشان دادند. این موفقیت نهایت احترام را به همراه دارد.

با تعطیلی GKN II، تمرکز ما اکنون به برچیدن آخرین کارخانه معطوف خواهد شد. ما خرسندیم که با کارمندان با تجربه و توانمند خود با این چالش مقابله می‌کنیم، که در نتیجه می‌توانیم پس از پایان تولید برق، چشم‌اندازهای شغلی جذابی را به آنها ارائه دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *