ذخایر سوخت های سنگین در سنگاپور | نیمه ماه سپتامبر 2023

ذخایر سوخت های سنگین در سنگاپور | نیمه ماه سپتامبر 2023

کاهش حجم ذخایر میعانات سنگین

ذخایر تجاری میعانات سنگین در پایانه نفتی سنگاپور در هفته منتهی به ۱۳ سپتامبر به میزان ۶.۸٪ کاهش یافت و به ۲۰.۸ میلیون بشکه رسید که این آمار براساس داده‌های Enterprise Singapore است که در تاریخ ۱۴ سپتامبر منتشر شد. در حال حاضر ذخایر مایعات سنگین نفتی در بالاترین سطح خود از ۲۳ آگوست سال جاری میلادی قرار دارد. در روز ۲۳ آگوست حجم ذخایر میعانات سنگین نفتی ۲۲.۱ میلیون بشکه بود.

این در حالی است که موجودی‌ ذخایر در هفته دوم سپتامبر نسبت به هفته مشابه در سال ۲۰۲۲ رشدی ۷ درصدی را نشان می دهد. میانگین حجم ذخایر سوخت باقیمانده در سنگاپور در سال ۲۰۲۳ و از آغاز سال تاکنون در حدود ۲۰.۷ میلیون بشکه بوده است. میانگین موجودی هفتگی ذخایر مواد سنگین در پایانه سنگاپور ۲۰.۹ میلیون بشکه در سال ۲۰۲۲ بوده است.

بررسی بازار سوخت کوره و نفت ترش آسیا

کاهش واردات سنگاپور از سوی کشورهای آسیایی

واردات مواد سنگین سنگاپور در هفته منتهی به ۱۳ سپتامبر ۸۰۱،۵۶۶ تن بود که ۳۲.۲٪ از حجم کل واردات جمعا به میزان ۲۵۷،۷۴۶ تن از سوی تأمین کنندگان آسیایی بود. میزان واردات سوخت سنگین از سوی کشورهای آسیایی در مقایسه با هفته گذشته تقریباً ۳۲٪ کاهش یافته است. واردات از مالزی در هفته پایانی ۱۳ سپتامبر به میزان ۲۰۲،۱۵۹ تن بود که نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

واردات از اندونزی در هفته جاری نیز با کاهش ۵۱.۴٪ به میزان ۱۹،۷۵۲ تن بود. واردات از تایلند نیز در هفته پایانی ۱۳ سپتامبر به میزان ۳۵،۸۳۵ تن بود که نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است. در هفته جاری، واردات از چین، ژاپن و ویتنام صورت نگرفته است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *