افزایش عرضه گاز روسیه از طریق اوکراین به اروپا

, ,
افزایش عرضه گاز روسیه از طریق اوکراین به اروپا

افزایش عرضه گاز روسیه از طریق اوکراین به اروپا;اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

عرضه گاز از روسیه به اروپا از طریق اوکراین به دلیل اسپرد قیمت ها برای اولین بار درطی هفته های جاری افزایش یافت.

شرکت گاز پروم روسیه اعلام کرد اگرچه صادرات گاز حدود 27 درصد کمتراز فصل زمستان است با این وجود  29.4  میلیون متر مکعب از طریق اوکراین به اروپا ارسال خواهد کرد که نسبت به سطح 24.5 میلیون مترمکعبی روز سه شنبه افزایش یافته است.

پس از توقف خط لوله نورد استریم 1 به دلیل خسارات ناشی از انفجارهای سپتامبر گذشته، خط ترانزیت از طریق اوکراین تنها مسیر باقی مانده برای جریان گاز روسیه به اروپای مرکزی و غربی است.

به دلیل مصرف گاز کمتر وارد کنندگان تحت قراردادهای بلند مدت گاز روسیه و دمای ملایم و ذخایر سالم اروپا عرضه روسیه در ماه ژانویه نسبت به ماه قبل کاهش یافت.

یوری اونیشکف، تحلیلگر گاز در Refinitiv، گفت: اکنون اسپرد قیمت نسبت به گذشته برای انگیزه دادن به روسیه بهتر است.

قیمت گاز هلند روز سه شنبه به دلیل قطعی برق در نروژ و انتظار سردتر شدن هوا در هفته آینده افزایش یافت. در همین حال، داده‌های سیستم ترانزیت اوکراین افزایش تقاضا برای صادرات گاز روسیه به اسلواکی از طریق اوکراین از 23.7 میلیون متر مکعب در مقایسه با 18.6 میلیون مترمکعب در روز گذشته را نشان می دهد.

اونیشکیف افزود: عرضه های اضافی گاز روسیه از طریق Velky Kapusany احتمالاً در اسلواکی باقی می مانند و بیشتر به اتریش و ایتالیا پمپاژ نمی شوند. همچنین داده های اپراتور خط لوله نشان می دهد که جریان گاز شرق در خط لوله یامال-اروپا از آلمان به لهستان و جریان گاز روسیه از طریق اوکراین در صبح چهارشنبه ثابت مانده است. 

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *