افزایش پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر شرکت اروپایی

افزایش پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر شرکت اروپایی

به گزارش بازار نفت و گاز، رپسول شرکت اروپایی انرژی های تجدیدپذیر Asterion Energies را خریداری کرد. انتظار می‌رود Asterion Energies که مجموعه ۷.۷ گیگاواتی دارایی‌های تجدیدپذیر را مدیریت می‌کند که ۸۴ درصد آن در اسپانیا، ۱۲ درصد در ایتالیا و ۴ درصد باقی‌مانده در فرانسه قرار دارد، انتظار می‌رود به رپسول کمک کند تا مجموعه پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر خود را گسترش دهد.

افزایش پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر

شرکت انرژی اسپانیایی Repsol شرکت انرژی های تجدیدپذیر Asterion Energies را از Asterion Industrial، یک صندوق زیرساخت اروپایی، در معامله ای به ارزش 560 میلیون یورو به اضافه پرداخت های احتمالی تا 20 میلیون یورو خریداری کرده است.

مدیریت دارایی های تجدیدپذیر

Asterion Energies مجموعه ای 7.7 گیگاواتی از دارایی های تجدیدپذیر را مدیریت می کند که عمدتاً در حال توسعه هستند. از این پروژه های تجدیدپذیر، 84 درصد در اسپانیا، 12 درصد در ایتالیا و 4 درصد باقی مانده در فرانسه واقع شده اند.

در مجموع 4.9 گیگاوات فتوولتائیک (PV) خورشیدی و 2.8 گیگاوات تولید بادی، مجموعه دارایی های شرکت را تشکیل می دهند. از این تعداد، 2.5 گیگاوات یا در مرحله پیشرفته توسعه هستند یا در حال ساخت هستند.

رشد تصاعدی در 3 سال

خسوس اولموس، مدیرعامل Asterion Industrial گفت: «ما مفتخریم که این پلتفرم اروپایی را از ابتدا ایجاد کرده‌ایم و در سه سال گذشته به رشد تصاعدی دست یافته‌ایم. ما متقاعد شده‌ایم که رپسول شریک ایده‌آلی برای ادامه این داستان رشد و کمک به انتقال انرژی است.»

ظرفیت پروژه های انرژی تجدیدپذیر

قبل از این معامله، رپسول 1.6 گیگاوات پروژه انرژی تجدیدپذیر را در کارنامه خود داشت. ظرفیت نصب شده آن 1.47 گیگاوات در اسپانیا، 96 مگاوات در شیلی، 62.5 مگاوات در ایالات متحده، و 3 مگاوات از طریق مزرعه بادی شناور WindFloat Atlantic در پرتغال است.

علاوه بر این، Repsol دارای بیش از 2GW دارایی های تجدید پذیر در دست ساخت است. اینها شامل 1.18 گیگاوات در اسپانیا، 719 مگاوات در ایالات متحده و 120 مگاوات در شیلی است.

بر اساس برنامه استراتژیک 2021-2025 این شرکت، هدف آن رسیدن به 6 گیگاوات ظرفیت تولید انرژی های تجدیدپذیر نصب شده تا سال 2025 و 20 گیگاوات تا پایان دهه است.

استراتژی پروژه های انرژی تجدیدپذیر

جوسو جون ایماز، مدیر عامل رپسول گفت: ما در حال تحقق جاه طلبی خود برای پیشرو بودن در انتقال انرژی هستیم و گام های محکمی مانند این خرید دارایی برداریم تا اهداف خود را برای رشد، تنوع بخشیدن و تمرکز بر انرژی چندگانه انجام دهیم. پروژه ها و استعدادهای انسانی که با این معامله ترکیب می کنیم کاملاً استراتژی ما را تکمیل می کند.

گسترش تجارت انرژی های تجدیدپذیر

در اوایل سال جاری، Repsol با موافقت با فروش 25 درصد از سهام Repsol Renovables به مبلغ 905 میلیون یورو، شرکای Crédit Agricole Assurances and Energy Infrastructure Partners (EIP) را به عنوان شرکای خود برای گسترش تجارت انرژی های تجدیدپذیر خود اضافه کرد.

علاوه بر این، رپسول 40 درصد از سهام Hecate Energy، یک شرکت انرژی های تجدیدپذیر با سبد دارایی های تجدیدپذیر بیش از 40 گیگاوات را برای ورود به بازار انرژی های تجدیدپذیر ایالات متحده به دست آورد.

Hecate Energy در توسعه پروژه های خورشیدی فتوولتائیک و باتری برای ذخیره انرژی تخصص دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *