پروژه پالایشگاهی و پتروشیمی 9 میلیون تنی هند

پروژه پالایشگاهی و پتروشیمی 9 میلیون تنی هند

به گزارش بازار نفت و گاز، IOCL، CPCL برای ساختن پالایشگاه 9MMTPA در تامیل نادو، هند، همکاری می کنند. IOCL و CPCL یک پروژه پالایشگاهی و پتروشیمی 9 میلیون تنی در سال (MMTPA) در Nagapattinam در ایالت تامیل نادو هند خواهند ساخت.

پروژه پالایشگاهی و پتروشیمی

شرکت نفت هند (IOCL)، همراه با سایر شرکای سهام، یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک (JV) با شرکت تابعه خود چنای پترولیوم (CPCL) برای ساخت یک پالایشگاه در تامیل نادو، هند امضا کرده است. JV یک پروژه پالایشگاهی و پتروشیمی 9 میلیون تنی در سال (MMTPA) در Nagapattinam در تامیل نادو خواهد ساخت.

تقسیم سهام پروژه

IOCL و CPCL هر کدام 25 درصد از سهام JV را در اختیار خواهند داشت و 50 درصد باقی مانده در اختیار سرمایه گذاران استراتژیک است که بعداً نهایی خواهد شد.

شرکای سهام دیگر عبارتند از Axis Bank و ICICE Bank، SBI CAPS، و انتظار می‌رود که هر کدام 10% سهام در JV را به اشتراک بگذارند. برآورد می‌شود که این مجتمع پالایشگاهی مستلزم سرمایه‌گذاری 315.8 میلیارد INR (3.8 میلیارد دلار) باشد.

بهره برداری فرآورده های نفتی

به گفته CPCL، پس از بهره برداری، این تاسیسات به تقاضای فرآورده های نفتی در جنوب هند رسیدگی می کند و توسعه اقتصادی را برای منطقه به ارمغان می آورد. در سال 2019، IOCL با شرکت دولتی نفت و گاز طبیعی هند (ONGC) برای اجرای پروژه استفاده از جذب و ذخیره کربن (پروژه CCUS) در هند همکاری کرد.

برنامه بازیافت نفت

دو شرکت یادداشت تفاهمی (MOU) برای ایجاد یک برنامه بازیافت نفت تقویت شده مبتنی بر CO2 (EOR) برای جذب CO2 از پالایشگاه Koyali IOCL در ایالت گجرات غربی هند امضا کردند. هدف این تفاهم نامه بهبود تولید هیدروکربن از میادین داخلی و کاهش اهداف انتشار کربن در کشور است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *