راه اندازی کابل های جریان مستقیم برای مزارع بادی فراساحلی

راه اندازی کابل های جریان مستقیم برای مزارع بادی فراساحلی

به گزارش بازار نفت و گاز، TenneT قراردادهای کابلی را به NKT و Prysmian برای مزارع بادی فراساحلی هلند اعطا می کند. بر اساس این قراردادها، حوزه کاری NKT و گروه پریسمیان شامل مهندسی، تولید، طراحی، تحویل، مدیریت پروژه، نصب در ساحل و راه اندازی کابل های جریان مستقیم ولتاژ بالا 525 کیلوولت XLPE (HVDC) و همچنین کلیه اتصالات می باشد. کابل های جریان مستقیم ولتاژ بالا در بخش های زیردریایی و زمینی کار می کند.

راه اندازی کابل های جریان مستقیم

اپراتور سیستم انتقال اروپایی TenneT قراردادهایی را با NKT و Prysmian Group برای اتصال کابلی پنج مزرعه بادی فراساحلی هلندی با ظرفیت ترکیبی 2 گیگاوات منعقد کرده است.

گروه Prysmian قراردادهایی به ارزش حدود 1.8 میلیارد یورو برای اتصال به شبکه نیروگاه های بادی فراساحلی IJmuiden Ver Alpha و Nederwiek 1 منعقد کرده است. ظرفیت ترکیبی دو مزرعه بادی 4 گیگاوات است. این شرکت دو نیروگاه بادی فراساحلی در دریای شمال هلند را به استان زیلند واقع در جنوب غربی هلند متصل خواهد کرد.

قراردادهای پروژه های بادی فراساحلی

NKT برای سه پروژه بادی فراساحلی آینده، یعنی IJmuiden Ver Beta، IJmuiden Ver Gamma، و Nederwiek 2 قراردادهایی منعقد کرده است که مجموعا ظرفیت 6GW دارند.

ارزش قراردادهای تضمین شده توسط این شرکت نزدیک به 2 میلیارد یورو است.

بر اساس این قراردادها، حوزه کاری گروه پریسمیان و NKT شامل مهندسی، تولید، طراحی، تحویل، مدیریت پروژه، نصب در دریا، نزدیک ساحل و داخل ساحل و راه اندازی کابل های جریان مستقیم ولتاژ بالا 525 کیلوولت XLPE (HVDC) است.

علاوه بر این، هر دو شرکت کلیه کارهای اتصال را در بخش های زیردریایی و زمینی انجام خواهند داد.

سیستم کابلی جدید

Tim Meyerjürgens، مدیر عامل TenneT گفت: ما مفتخریم که این سیستم کابلی جدید را همراه با بازار توسعه دادیم. برنامه صلاحیت ما نشان داده است که Prysmian در مسیر استاندارد اتصال دریایی جدید قرار دارد.

با تحقق اولین سیستم های کابلی فراساحلی 525 کیلوولت XLPE HVDC جهان برای اتصال پروژه های 2 گیگاواتی، ما مشترکاً موقعیت پیشتاز خود را در توسعه شبکه فراساحلی و تعهد خود برای تحقق جاه طلبی مشترک برای توسعه دریای شمال به نیروگاه سبز تأیید می کنیم.

سیستم کابل‌های فیبر نوری

گروه Prysmian انتظار دارد دو سیستم زیردریایی 525 کیلوولت HVDC و کابل زمینی، از جمله کابل‌های فیبر نوری و تمام لوازم جانبی مربوط به مزارع بادی دریایی IJmuiden Ver Alpha و Nederwiek 1 را آزمایش و راه‌اندازی کند.

NKT حدود 1700 کیلومتر HVDC 525 کیلوولتی را که سیستم های کابل برق خشکی و فراساحلی را برای پروژه های IJmuiden Ver Beta، IJmuiden Ver Gamma و Nederwiek 2 پوشش می دهد، راه اندازی خواهد کرد.

آغاز فعالیت های مرتبط

طبق گفته TenneT، NKT و Prysmian Group قرار است در سال جاری فعالیت های مرتبط با قرارداد را آغاز کنند. انتظار می‌رود فعالیت‌های مربوط به کابل‌گذاری خشکی در سال 2025 آغاز شود، در حالی که فعالیت‌های کابل‌گذاری دریایی قرار است در سال 2026 آغاز شود.

پیش‌بینی می‌شود که هر پنج پروژه بادی فراساحلی هلند بین سال‌های 2028 تا 2030 مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *