سرمایه گذاری (FID) در پروژه نفتی تریون

,
سرمایه گذاری (FID) در پروژه نفتی تریون

به گزارش بازار نفت و گاز، وودساید FID را در پروژه نفتی 7.2 میلیارد دلاری Trion در فراساحل مکزیک می گیرد. میدان نفتی تریون در عمق 2500 متری، نزدیک به 30 کیلومتری جنوب مرز دریایی مکزیک و ایالات متحده، که قرار است تولید آن در سال 2028 آغاز شود، با استفاده از یک FPU با ظرفیت تولید 100000 بشکه در روز توسعه خواهد یافت.

سرمایه گذاری (FID)

شرکت نفت و گاز استرالیایی Woodside Energy Group تصمیم نهایی سرمایه گذاری (FID) را در پروژه نفتی Trion در آب های مکزیک گرفته است که شامل هزینه سرمایه ای 7.2 میلیارد دلاری است.

پروژه آب های عمیق در خلیج مکزیک با هدف توسعه 479 میلیون بشکه معادل نفت (MMboe) از بهترین منابع احتمالی نفت و گاز (2C) است. اولین نفت از پروژه مکزیک برای سال 2028 هدف گذاری شده است.

Woodside اپراتور میدان نفتی Trion با 60 درصد سهام است. شریک آن PEMEX Exploración y Producción مستقر در مکزیک است که 40 درصد باقی مانده سهام را در اختیار دارد.

تایید سرمایه گذاری مشترک

پروژه نفتی Trion منوط به تایید سرمایه گذاری مشترک و همچنین تصویب مقرراتی طرح توسعه میدان (FDP) است که پیش بینی می شود در سه ماهه چهارم 2023 به دست آید.

به گفته وودساید، میدان نفتی تریون با استفاده از یک واحد تولید شناور (FPU) که ظرفیت تولید نفت 100000 بشکه در روز خواهد داشت، توسعه خواهد یافت. FPU به یک کشتی ذخیره و تخلیه شناور (FSO) متصل خواهد شد که ظرفیت 950000 بشکه نفت خواهد داشت.

فاز اولیه پروژه

در فاز اولیه، این پروژه شامل حفاری 18 حلقه چاه خواهد بود که 9 حلقه چاه تولیدی، 7 حلقه انژکتوری آب و دو حلقه انژکتوری حفاری گاز خواهد بود. در طول عمر پروژه نفتی تریون، در مجموع 24 حلقه چاه حفاری خواهد شد.

مگ اونیل، مدیر عامل وودساید، گفت: تریون یک منبع ارزشمند با مفهوم توسعه بالغ است. ترازنامه قوی و رویکرد منضبط ما به ما امکان می دهد در فرصت هایی مانند Trion سرمایه گذاری کنیم، سبد جهانی خود را گسترش دهیم و ارزش بلندمدت ارائه کنیم.

این سرمایه‌گذاری با استراتژی Woodside هماهنگ است، از اهداف چارچوب تخصیص سرمایه Woodside فراتر می‌رود و کمک بزرگی به جریان‌های نقدی Woodside، بازده سهامداران و تامین مالی توسعه‌های آینده در نفت، گاز و انرژی‌های جدید خواهد بود.

میدان نفتی تریون در عمق ۲۵۰۰ متری آب، نزدیک به ۱۸۰ کیلومتری خط ساحلی مکزیک و ۳۰ کیلومتری جنوب مرز دریایی مکزیک و ایالات متحده واقع شده است. در سال 2012 توسط PEMEX کشف شد. بی اچ پی پترولیوم در سال 2017 سهامی در پروژه نفت آب های عمیق به دست آورد و سال گذشته در قراردادی چند میلیارد دلاری با وودساید ادغام شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *