تحولات بازار ایزومر‌زایلین، استایرن مونومر و کاپرولاکتام آسیا | هفته اول سپتامبر 2023

تحولات بازار ایزومر‌زایلین، استایرن مونومر و کاپرولاکتام آسیا | هفته اول سپتامبر 2023

ثبات در بازار ایزومرزایلین

پلتس در روز ۸ سپتامبر قیمت ایزومرزایلین‌ را با یک دلار کاهش بر روی ۱۰۲۱ دلار در هر تن براساس ترم تحویل فوب کره جنوبی ارزیابی نمود. قیمت این محصول براساس ترم تحویل CFR تایوان ۱۰۴۰ دلار در هر تن و براساس CFR چین ۱۰۲۶ دلار در هر تن بود. یک منبع مطلع اعلام نمود که با توجه به قیمت های بالا و باثبات PTA، قیمت ایزومرزایلین‌ نیز باثبات باقی خواهد ماند.

قیمت ایزومرزایلین تولید شده در چین نیز با توجه به افزایش قیمت‌ها در کره جنوبی مورد حمایت قرار خواهد گرفت. قیمت پارازایلین با ۱۳.۵۰ دلار کاهش به ۱۰۹۳.۳۳ دلار‌ در هر تن براساس ترم تحویل CFR تایوان/چین رسید.

چشم‌انداز متفاوت استایرن

در هفته منتهی به ۸ سپتامبر، قیمت استایرن مونومر در آسیا با ۱۵ دلار کاهش نسبت به روز قبل به ۱۱۰۵ دلار براساس ترم تحویل CFR چین و ۱۱۲۳ دلار براساس ترم تحویل فوب کره رسید. نظریات در خصوص چشم انداز بازار استایرن متفاوت است. یکی از منابع اعلام نمود که بازار باثبات خواهد بود و یک منبع دیگر اعلام نمود که به دلیل سطح پایین مخازن و تقاضای بالای خرید در بازار محلی چین، قیمت ها افزایشی خواهد بود.

یکی از منابع مطلع اعلام نمود که در بازار هند تقاضا زیاد و عرضه استایرن مونومر کم است. قیمت استایرن مونومر براساس ترم تحویل فوب کره ۱۱۲۳ دلار در هر تن و براساس ترم تحویل CFR تایوان ۱۱۲۶ دلار در هر تن بود. در خصوص بازار چین نگرانی هایی در مورد کاهش تقاضا وجود دارد.

 تحلیل بازار کاپرولاکتام، MTBE و متانول آسیا | هفته اول سپتامبر ۲۰۲۳

گرانی خوراک واحد های تولید کاپرولاکتام

در هفته منتهی به ۷ سپتامبر شرایط عرضه و تقاضا در بازار کاپرولاکتام آسیا متعادل بود هر چند که افزایش قیمت اخیر در خوراک واحد های تولیدی، باعث حمایت از افزایش قیمت ها می شد. قیمت کاپرولاکتام در شمال شرق آسیا ۱۶۱۰ دلار در هر تن ولی در چین بالاتر بود. قیمت کاپرولاکتام در چین بین ۱۳۵۹۰ تا ۱۳۶۰۰ یوان در هر تن و در حدود ۱۶۷۰ دلار بوده است.

در روز ۷ سپتامبر قیمت بنزن با ۸ دلار افزایش به ۹۷۵.۳۳ دلار در هر تن براساس ترم تحویل فوب کره جنوبی رسید در حالی که در هفته قبل قیمت بنزن ۹۳۰ دلار در هر تن بود و این به معنای افزایش هزینه های خوراک واحد های تولید کاپرولاکتام می باشد، ولی همین دلیل، فروشندگان این محصول برای جبران هزینه های خود به دنبال قیمت های بالاتر هستند.

قیمت نایلون برای صنایع نساجی بین ۱۸۰۰ تا ۱۸۵۰ دلار‌ در هر تن بود. در هفته منتهی به ۷ سپتامبر قیمت کاپرولاکتام براساس ترم تحویل CFR خاور دور با ۵ دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۱۶۰۵ دلار در هر تن رسید.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *