بازار سوخت جت و سوخت های پایدار هوایی | هفته اول سپتامبر ۲۰۲۳

بازار سوخت جت و سوخت های پایدار هوایی

افزایش ذخایر اروپا

ذخایر سوخت جت و کروسین بنادر سه گانه آمستردام روتردام و آنتورب و پایانه‌های پالایشی ۱.۳ درصد در هفته منتهی به ۷ سپتامبر افزایش یافت، زیرا عرضه زیادی از سوی شرق کانال سوئز صورت گرفت و همچنین کاهش تولید در سواحل اقیانوس اطلس آمریکا برطرف شد. وقوع طوفان در سواحل اقیانوس اطلس آمریکا باعث شده بود که صادرات سوخت جت به اروپا تا ۵۰۰ هزار تن کاهش و ذخایر بنادر سه گانه اروپایی نیز تا ۵ درصد کاهش یابد.

با توجه به عدم وارد شدن خسارت به زیرساخت‌ها این مشکل سریعاً برطرف گردید و امکان صادرات مجدداً فراهم شده است. تقاضا برای خرید سوخت جت به نسبت اوج روزهای تابستان کاهش یافته است، تعداد مسافرت‌های هوایی نیز کمتر شده است. در ماه سپتامبر ۴۰۴ هزار تن سوخت جت از شرق کانال سوئز وارد بندر روتردام می شود که ۳۶ درصد در قیاس با ماه آگوست افزایش خواهدداشت. پیش بینی می‌شود که میزان واردات به بندر آنتورپ نیز تا ۶۰ درصد افزایش یابد و به ۹۵۱۲۸ تن در ماه سپتامبر برسد. بندر آمستردام در ماه سپتامبر واردات سوخت جت نخواهد داشت.

بررسی بازار جهانی سوخت جت و گازوییل | هفته اول سپتامبر ۲۰۲۳

 پرواز آزمایشی با سوخت زیست محیطیSAF

مهمترین شرکت پالایشی کره جنوبی GS Caltex و بزرگترین شرکت هواپیمایی کره جنوبی Air Korean یک سری پرواز آزمایشی با استفاده از سوخت جت زیست محیطی برگزار نمودند که این اقدام از جمله آخرین قدم‌ها در راه استفاده از سوخت سبز در صنعت هوایی کره می‌باشد و هدف آن کاهش انتشار کربن ناشی از سوخت جت در سفرهای هوایی می‌باشد. شرکت هواپیمایی Air Korean کره جنوبی از سوخت های هوایی پایدار SAF در هواپیماهای مسیر سئول به لس آنجلس آمریکا استفاده می کند.

اولین پرواز آزمایشی در روز ۵ سپتامبر مربوط به هواپیمای حمل بار شرکت هواپیمایی کره جنوبی در این مسیر بود که در حدود ۲ درصد حجم مخزن آن از سوخت های هوایی پایدار SAF بود. شرکت GS Galtex کره جنوبی اولین محموله سوخت هوایی پایدار خود را از شرکت فنلاندی Nesteخریداری نمود که بزرگترین تامین کننده سوخت جت و دیزل سازگار با محیط زیست می باشد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *