راه اندازی عملیات لیتیوم در زیمبابوه

راه اندازی عملیات لیتیوم در زیمبابوه

به گزارش بازار نفت و گاز، تسینگشان چین برای راه اندازی عملیات لیتیوم در زیمبابوه اقدام می کند. این توافقنامه به Tsingshan، که دارای یک عملیات زغال سنگ کک و یک کارخانه ذوب فروکروم در زیمبابوه است، اجازه می دهد تا تولید فولاد ضد زنگ و کک خود را به 5 میلیون تن در سال برای هر کالا افزایش دهد.

راه اندازی عملیات لیتیوم در زیمبابوه

دولت زیمبابوه قراردادی را با شرکت خصوصی چینی Tsingshan امضا کرده است تا عملیات استخراج و فرآوری لیتیوم را در این کشور راه اندازی کند.

به گزارش رویترز، تسینگشان یکی از تولیدکنندگان برتر نیکل در جهان است و در حال حاضر در حال ساخت یک کارخانه فولاد ضد زنگ 1 میلیارد دلاری در زیمبابوه است.

این شرکت همچنین دارای یک عملیات زغال سنگ کک و یک کارخانه ذوب فروکروم در زیمبابوه است که گفته می شود ذخایر بزرگی از سنگ سخت لیتیوم را در خود جای داده است.

تولید فولاد ضد زنگ و کک

توافق فعلی به تسینگشان امکان می دهد تولید فولاد ضد زنگ و کک خود را به 5 میلیون تن در سال برای هر کالا افزایش دهد.

امرسون منانگاگوا، رئیس جمهور زیمبابوه به رویترز گفت: گروه هولدینگ تسینگشان قرار است فعالیت های فعلی خود را گسترش دهد.

تولید کنسانتره سیمان و لیتیوم

این شرکت تولید کنسانتره سیمان و لیتیوم و همچنین افزایش تولید کک و فروکروم را در میان سایر پروژه‌های معدنی و فرآوری مواد معدنی در زیمبابوه آغاز می‌کند.

تسینگشان همچنین به زیمبابوه کمک می‌کند تا سیستم راه‌آهن خود را که سال‌ها از تعمیر و نگهداری ضعیف و سرمایه‌گذاری ناکافی رنج برده است، بازسازی کند.

سرمایه گذاری در بخش لیتیوم زیمبابوه

Tsingshan سرمایه گذاری در بخش لیتیوم زیمبابوه به دنبال خرید اخیر دارایی های لیتیوم توسط شرکت های چینی Zhejiang Huayou Cobalt، Sinomine و Chengxin Lithium است.

در آگوست سال گذشته، Fortescue Metals با Tsingshan همکاری کرد تا یک شهرک صنعتی چند میلیارد دلاری برای ذوب فلز در جزیره بورنئو در اندونزی بسازد.

راه اندازی تاسیسات ذوب فلز

تاسیسات ذوب فلز که قرار است در نزدیکی یک نیروگاه برق آبی ساخته شود، میزبان عملیات ذوب سنگ آهن، نیکل و مس در اوایل سال 2023 خواهد بود.

طبق گزارش رویترز، انتظار می‌رود تسینگشان 30 میلیارد دلار و Fortescue Metals 12 میلیارد دلار در این پروژه سرمایه‌گذاری کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *