استخراج گاز LNG از دریای ترینیداد

استخراج گاز LNG از دریای ترینیداد

به گزارش بازار نفت و گاز، بریتیش پترولیوم اولین گاز را از تاسیسات کاسیا سی در دریای ترینیداد می گیرد. توسعه Cassia C که برای تولید نزدیک به 200 تا 300 میلیون فوت مکعب استاندارد در روز در اوج گاز طراحی شده است، به bpTT کمک می کند تا به تعهدات عرضه گاز خود به غیر از ایفای نقش در حفظ LNG و صنایع پتروشیمی در ترینیداد و توباگو، عمل کند.

استخراج گاز LNG از دریای ترینیداد

بریتیش پترولیوم گفت که شرکت تابعه آن BP ترینیداد و توباگو (bpTT) تولید گاز از تاسیسات Cassia C را که بخشی از پروژه فشرده سازی Cassia در دریای ترینیداد است، آغاز کرده است.

پروژه گاز فراساحلی توسط BP در دسامبر 2018 تحریم شد.

Cassia C اولین سکوی فشرده سازی دریایی برای bpTT و همچنین بزرگترین تاسیسات دریایی آن را نشان می دهد. این به bpTT در دسترسی و جذب منابع گاز کم فشار از منطقه بزرگ Cassia کمک خواهد کرد.

اولین تاسیسات فشرده سازی

دیوید کمپبل، رئیس BpTT گفت: نخستین گاز از Cassia C نقطه عطف مهمی برای bp در ترینیداد و توباگو است. این اولین تاسیسات فشرده سازی دریایی به ما این امکان را می دهد که منابع جدید را باز کنیم و گاز بسیار مورد نیاز را به بازار بیاوریم.

شانزدهمین تأسیسات فراساحلی bpTT به هاب موجود Cassia که در 56 کیلومتری ساحل جنوب شرقی ترینیداد واقع شده است متصل شده است.

تامین گاز LNG در صنایع پتروشیمی

توسعه Cassia C که برای تولید حدود 200 تا 300 میلیون فوت مکعب استاندارد در روز در اوج گاز طراحی شده است، به bpTT کمک می کند تا به تعهدات خود در تامین گاز عمل کند. علاوه بر این، انتظار می رود که نقشی در حفظ LNG و صنایع پتروشیمی در ترینیداد و توباگو ایفا کند.

ژاکت پلت فرم Cassia C به همراه پاها و قاب نگهدارنده آن در کارخانه تولیدکنندگان فراساحل ترینیداد (TOFCO) ساخته شد و نزدیک به دو سال پیش نصب شد. ساختار بالای آن در حیاط ساخت مک درموت در آلتامیرا مکزیک ساخته شد و سال گذشته نصب شد.

امضای قرارداد تامین گاز

نقطه عطف پروژه فشرده سازی Cassia به دنبال تحریم پروژه گاز دریایی Cypre در ترینیداد و توباگو در سپتامبر 2022 توسط bpTT است. همچنین پس از امضای قرارداد تامین گاز با شرکت ملی گاز ترینیداد و توباگو صورت گرفت.

معاون ارشد پروژه‌ها، تولید و عملیات BP، یوان دراموند، گفت: کاسیا سی نمونه‌ای عالی از استراتژی هیدروکربن‌های انعطاف‌پذیر bp در عمل است. انرژی مورد نیاز جهان را فراهم می‌کند و به ما کمک می‌کند در انتقال انرژی سرمایه‌گذاری کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *