مایع سازی LNG به روش مایع سازی الکتریکی

مایع سازی LNG به روش مایع سازی الکتریکی

به گزارش بازار نفت و گاز، مایع سازی LNG به روش مایع سازی الکتریکی در پروژه پاپوآ انجام خواهد شد. JGC و هیوندای قرارداد FEED پایین دستی برای پروژه LNG پاپوآ را برنده شدند. پروژه LNG پاپوآ دارای ظرفیت مایع سازی LNG در حدود 4Mtpa خواهد بود که از چهار قطار مایع سازی الکتریکی حاصل می شود.

مایع سازی LNG

JGC و Hyundai Engineering & Construction پروژه پاپوآ LNG را از طرف شرکای مخاطره‌آمیز خود با ExxonMobil منعقد کرده‌اند.

قرارداد تخمین FEED و مهندسی، خرید و ساخت (EPC) برای تأسیسات گاز طبیعی مایع پایین دستی (LNG) پروژه میان‌دستی است که در پاپوآ گینه نو توسعه می‌یابد.

JGC تجارت مهندسی، تدارکات و ساخت و ساز در خارج از کشور (EPC) شرکت مهندسی ژاپنی JGC Group را انجام می دهد.

پروژه LNG پاپوآ

پروژه LNG پاپوآ ظرفیت مایع سازی LNG حدود چهار میلیون تن در سال (Mtpa) خواهد داشت. این در نزدیکی تاسیسات پردازش موجود پروژه PNG LNG، واقع در 20 کیلومتری شمال غربی پورت مورسبی ساخته خواهد شد.

گاز طبیعی برای تغذیه به تاسیسات LNG پاپوآ از میدان گازی Elk Antelope استخراج خواهد شد. پروژه میان جریان همچنین شامل استفاده از 2Mtpa ظرفیت مایع سازی در قطارهای موجود PNG LNG است.

مایع سازی الکتریکی

تاسیسات LNG یک طرح E-Drive را اجرا خواهند کرد که در آن از موتورهای الکتریکی به جای توربین های گاز سنتی که کمپرسورهای گاز طبیعی را به حرکت در می آورند، استفاده خواهد شد. JGC گفت: این امر به کاهش انتشار CO2 در طول عملیات قطارهای LNG کمک می کند.

ساخت تأسیسات LNG

این شرکت ژاپنی اظهار داشت: گروه JGC مسئول ساخت تأسیسات LNG بوده که بیش از 30 درصد از تولید LNG جهان را تشکیل می دهد و در حال حاضر سه پروژه را اجرا می کند: یک پروژه LNG در مقیاس بزرگ در کانادا، یک پروژه FLNG در موزامبیک، و یک پروژه FLNG در مالزی.

ExxonMobil مسئولیت ساخت و بهره برداری از قطارهای الکترونیکی پروژه LNG پاپوآ را بر عهده دارد. شرکای این شرکت در این پروژه TotalEnergies و Santos هستند.

در حال حاضر، TotalEnergies اپراتور پاپوآ LNG با 40.1 درصد سهام است، در حالی که ExxonMobil و Santos به ترتیب 37.1 درصد و 22.8 درصد سهام دارند.

در اوایل این ماه، شرکا FEED کاملا یکپارچه را برای این پروژه راه اندازی کردند که در مجموع دارای چهار قطار مایع سازی الکتریکی خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *