پروژه تنگستن ماکتونگ بزرگترین ذخایر تنگستن در جهان

پروژه تنگستن ماکتونگ

به گزارش بازار نفت و گاز، Fireweed Metals پروژه تنگستن Mactung را در کانادا به دست آورد. بر اساس نتایج یک مطالعه امکان سنجی منتشر شده در سال 2009، پروژه تنگستن ماکتونگ دارای عمر معدن 11.2 سال و ظرفیت تولید 2000 تن سنگ معدن در روز خواهد بود. پروژه تنگستن ماکتونگ جزو بزرگترین ذخایر تنگستن در جهان است.

پروژه تنگستن ماکتونگ

Fireweed Metals یک قرارداد خرید دارایی قطعی با دولت مناطق شمال غربی امضا کرده است تا پروژه تنگستن Mactung واقع در Yukon و Northwest Territories، کانادا را به قیمت 15 میلیون دلار کانادا (11 میلیون دلار) خریداری کند.

این توافقنامه به دنبال یک نامه تعهد الزام آور (LOI) است که توسط شرکت اکتشاف و توسعه معدن کانادا با دولت منطقه در ژوئن 2022 امضا شد.

مکتونگ، که یک ذخایر اسکارن تنگستن است، در حاشیه شرقی حوضه سلوین در کمربند سنگ قبر- تنگستن (TTB) در منطقه کوردیلا قرار دارد.

امضای قرارداد نهایی

براندون مک‌دونالد، مدیرعامل Fireweed Metals گفت: سال گذشته ما یک نامه تعهد الزام‌آور برای خرید Mactung را اعلام کردیم که با استقبال بسیار مثبتی مواجه شد، بنابراین اکنون به‌ویژه از امضای قرارداد نهایی خرید دارایی خرسندیم.

هنگامی که در ترکیب با پروژه Macmillan Pass ما، یکی از بزرگترین منابع روی توسعه نیافته جهان، و روی سرب گالیوم رودخانه Gayna ما در نظر گرفته شود، این اکتساب نه تنها به عنوان یک بازیکن پیشرو تنگستن جهانی، بلکه یک کاوشگر و توسعه دهنده پیشرو در مواد معدنی حیاتی است.

شرایط قرارداد

طبق شرایط قرارداد، Fireweed Metals مبلغ 1.5 میلیون دلار کانادا (1.1 میلیون دلار) را پس از اجرای LOI پرداخت کرده است.

این شرکت همچنین 3.5 میلیون دلار کانادا (2.57 میلیون دلار) اضافی را ظرف 18 ماه از تاریخ بسته شدن توافقنامه نهایی پرداخت خواهد کرد.

علاوه بر این، Fireweed Metals زمانی که برنامه خود را برای ساخت معدن در پروژه Mactung یا هر بخشی از منافع دارایی معدنی تحت کنترل این شرکت در یوکان اعلام کند، 5 میلیون دلار کانادا (3.68 میلیون دلار) پرداخت خواهد کرد.

بزرگترین ذخایر تنگستن در جهان

به گفته این شرکت معدنی، پروژه مکتونگ یکی از بزرگترین و با کیفیت ترین ذخایر تنگستن در جهان و همچنین یکی از معدود منابع بالقوه مقیاس تنگستن در خارج از چین است.

طبق مطالعه امکان سنجی که توسط تنگستن آمریکای شمالی (NATC) در سال 2009 برای این پروژه منتشر شد، پروژه تنگستن مکتونگ دارای عمر معدن 11.2 سال و ظرفیت تولید 2000 تن سنگ معدن در روز خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *