خدمات دریایی ابوظبی به شرکت ملی نفت قزاقستان

,
دریایی ابوظبی به شرکت ملی نفت قزاقستان - بازار نفت و گاز پتروشیمی

به گزارش بازار نفت و گاز، AD Ports و Kazmortransflot برای تشکیل JV برای خدمات دریایی و حمل و نقل قرارداد همکاری امضا کردند. خدمات ارائه شده توسط JV شامل لجستیک یکپارچه فراساحلی، کشتی های پشتیبانی دریایی و راه حل های زیردریایی در مرحله اولیه است و بعداً تغذیه کانتینری، رول-آن/رول آف (ro-ro) و حمل و نقل نفت خام در منطقه دریای خزر و دریای سیاه را فراهم می کند.

ارائه خدمات دریایی و کشتیرانی

گروه بنادر ابوظبی قرارداد سهامداری را با KMTF (Kazmortransflot)، یک شرکت تابعه شرکت ملی نفت قزاقستان KazMunayGas، برای تشکیل یک سرمایه گذاری مشترک (JV) برای ارائه خدمات دریایی و کشتیرانی برای شرکت های انرژی در دریای خزر منعقد کرده است.

AD Ports Group  معادل 51% سهام در JV جدید را در اختیار خواهد داشت در حالی که 49% باقی مانده نیز متعلق به Kazmortransflot خواهد بود.

ارائه خدمات توسط JV

دامنه خدماتی که توسط JV ارائه می شود شامل لجستیک یکپارچه فراساحلی، کشتی های پشتیبانی فراساحلی و راه حل های زیردریایی در مرحله اولیه است. انتظار می رود JV تغذیه کانتینری، roll-on/roll-off و حمل و نقل نفت خام در دریای خزر و دریای سیاه را فراهم کند.

به گفته AD Ports Group، JV پیشنهادهایی را برای چندین پروژه شناسایی شده با ارزش قراردادهای دریایی بیش از 780 میلیون دلار ارائه خواهد کرد.

روابط تجاری و اقتصادی

رئیس گروه AD Ports H.E. فلاح محمد الاحبابی گفت: تحت هدایت رهبری خردمندانه ما، AD Ports Group به دنبال استقرار تخصص ما در حمایت از توافقنامه هایی است که روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای برادر را تقویت می کند.

این سرمایه‌گذاری مشترک جدید با KMTF دریچه‌ای را به روی فرصت‌های عظیم در دریای خزر باز می‌کند، دریای خزر که نقشی کلیدی در تولید انرژی جهانی ایفا می‌کند و توسط بازیگران برجسته در بخش انرژی خدمات رسانی می‌شود.

ارائه خدمات دریایی بین المللی

گروه AD Ports با ارائه خدمات دریایی در این بازار کلیدی به سطح جدیدی از بین المللی شدن و توسعه دست یافته است.

از طریق این همکاری، شرکت‌ها قصد دارند مجموعه خدمات دریایی جهانی گروه AD Ports و تخصص در آب‌های کم عمق را با ناوگان قوی و دانش محلی Kazmortransflot ترکیب کنند تا فرصت‌های جدیدی در منطقه ایجاد کنند.

علاوه بر این، این شرکت ها قرارداد هفت ساله ادغام کشتی ها را امضا کرده اند.

بر اساس مفاد این قرارداد، ناوگان Kazmortransflot در کنار تانکر AFRAMAX موجود گروه Safeen کار خواهد کرد و انتظار می‌رود که به زودی کشتی‌های بیشتری را خریداری کند.

پیش‌بینی می‌شود این شرکت‌ها به طور مشترک هشت تا ده میلیون تن نفت خام در میان مدت حمل کنند.

فعالیت در میادین نفتی دریای خزر

میرزاگالیف ماگزوم، رئیس KazMunayGas گفت: اتحاد دو شرکت در سطح جهانی است که نقاط قوت و درک یکدیگر را از بازار تکمیل می کنند.

از آنجایی که جهان به دنبال منابع انرژی قابل اعتماد در شرایط چالش برانگیز است، ما قادر خواهیم بود مجموعه کاملی از خدمات را با پشتیبانی ناوگان مدرن و تیم‌هایی از کارشناسان که دانش محلی و تجربه جهانی را ترکیب می‌کنند، ارائه دهیم.

شرکت های فعال در میادین نفتی دریای خزر به دنبال شرکای قابل اعتماد و طیف گسترده ای از خدمات ارزش افزوده هستند. KMTF و AD Ports Group با همکاری یکدیگر راه حل ایده آلی را ارائه خواهند داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *