سرمایه گذاری مصدر در انرژی زمین گرمایی اندونزی

سرمایه گذاری مصدر در انرژی زمین گرمایی اندونزی

به گزارش بازار نفت و گاز، مصدر در انرژی زمین گرمایی Pertamina اندونزی سرمایه گذاری می کند. Pertamina Geothermal Energy در حال حاضر 13 منطقه کاری زمین گرمایی با ظرفیت نمونه کار بیش از 1.87 گیگاوات را مدیریت می کند و در 40 سال گذشته تاسیسات زمین گرمایی را در اندونزی راه اندازی کرده است که 672 مگاوات آن مربوط به عملیات خود است.

سرمایه گذاری در انرژی زمین گرمایی

مصدر سرمایه گذاری در انرژی زمین گرمایی Pertamina (PGE) مستقر در اندونزی را برای ورود خود به بازار انرژی زمین گرمایی اعلام کرده است.

با این سرمایه گذاری، شرکت دولتی انرژی های تجدیدپذیر امارات انتظار دارد ردپای خود را در منطقه آسیا و اقیانوسیه گسترش دهد.

مصدر مبلغی را که روی پروژه زمین گرمایی اندونزی سرمایه گذاری کرده است، فاش نکرد.

ظرفیت کاری زمین گرمایی

Pertamina Geothermal Energy در حال حاضر دارای 13 منطقه کاری زمین گرمایی با ظرفیت نمونه کار بیش از 1.87GW است. از این مقدار 672 مگاوات از بهره برداری خود و 1.2 گیگاوات از قرارداد بهره برداری مشترک است.

این شرکت در 40 سال گذشته تاسیسات زمین گرمایی را در اندونزی راه اندازی کرده است.

شرکت انرژی سبز در کلاس جهانی

احمد یونیارتو، مدیرعامل انرژی زمین گرمایی Pertamina گفت: ما مشتاقانه منتظر همکاری با مصدر در زمینه هایی هستیم که تکمیل کننده و رشد بیشتر توانایی های ما برای تبدیل شدن به یک شرکت انرژی سبز در کلاس جهانی، با بزرگترین ظرفیت زمین گرمایی در سطح جهان است.

ما در تلاش هستیم تا 600 مگاوات ظرفیت نصب شده اضافی را طی پنج سال آینده توسعه دهیم تا از ترکیب انرژی های تجدیدپذیر اندونزی حمایت کنیم.

ظرفیت زمین گرمایی نصب شده

مصدر گفت که اندونزی قصد دارد ظرفیت زمین گرمایی نصب شده خود را از 2.8 گیگاوات در سال 2022 به 6.2 گیگاوات تا سال 2030 افزایش دهد.

دولت قصد دارد تا سال 2060 به انتشار خالص صفر برسد و تا سال 2023 انرژی های تجدیدپذیر 23 درصد از ترکیب انرژی را به خود اختصاص دهد.

منبع تجدیدپذیر پایدار

به گفته مصدر، انرژی زمین گرمایی یک منبع تجدیدپذیر پایدار، قابل ارسال و پاک است که به تعادل متناوب خورشید و باد کمک می کند.

این شرکت اظهار داشت که انرژی زمین گرمایی احتمالاً می تواند نقش کلیدی در انتقال انرژی پاک داشته باشد و به کشورهایی با تمرکز بالای فعالیت زمین گرمایی کمک کند تا انتشار کربن خود را کاهش دهند.

سرمایه گذاری استراتژیک

محمد جمیل الرماحی، مدیرعامل Masdar گفت: سرمایه گذاری استراتژیک Masdar در PGE مکمل ردپای قوی ما در اندونزی، دومین بازار بزرگ زمین گرمایی جهان است.

ما به ویژه از افزودن انرژی زمین گرمایی به مجموعه انرژی های پاک خود هیجان زده هستیم، منبع انرژی پاکی که می تواند برق قابل ارسال را در 24 ساعت شبانه روز ارائه دهد، که بیشتر بر موقعیت ما به عنوان یک رهبر جهانی در ارائه راه حل های انرژی پاک که به انتقال انرژی جهانی کمک می کند تأکید می کند.

در اندونزی، مصدر در حال ساخت نیروگاه فتوولتائیک خورشیدی شناور (PV) 145 مگاواتی Cirata است.

علاوه بر این، این شرکت در سال 2022 با Tuas Power، EDF Renewables و PT Indonesia Power قراردادی برای توسعه ظرفیت خورشیدی تا 1.2GW در اندونزی برای صادرات به سنگاپور منعقد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *