مایکروسافت و راه حل های ابری صنعت انرژی

مایکروسافت و راه حل های ابری صنعت انرژی

به گزارش بازار نفت و گاز، JERA و مایکروسافت برای ارائه راه حل های ابری برای صنعت انرژی شریک هستند. جنبه های کلیدی این مشارکت شامل ایجاد مشترک راه حل های عملیاتی و تعمیر و نگهداری (O&M) پیشگام، ایجاد یک چارچوب عملیاتی مشترک، و تعهد ترکیبی برای تضمین موفقیت مشتریانشان است.

راه حل های ابری صنعت انرژی

JERA و مایکروسافت در یک همکاری استراتژیک با هدف ایجاد و ارائه راه‌حل‌های ابری متناسب با بخش انرژی به نیروها پیوسته‌اند. این راه حل ها برای افزایش کارایی عملیاتی و در عین حال کاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی نیروگاه ها طراحی شده اند. هدف اصلی این مشارکت تسریع انتقال به سمت شیوه های کاری مدرن، رسیدگی به مسائل مرتبط با انرژی در سراسر جهان و کمک به تحقق جامعه ای پایدارتر از نظر زیست محیطی است.

در این تلاش مشترک، این دو شرکت دامنه راه‌حل‌های نیروگاه دیجیتال JERA (DPP) را گسترش خواهند داد و باعث تحول در شیوه‌های کاری بخش انرژی خواهند شد. علاوه بر این، آنها قصد دارند کمک های قابل توجهی در رسیدگی به چالش های انرژی جهانی در راستای طرح جاه طلبانه JERA ‘JERA Zero Emission 2050’ داشته باشند. جنبه‌های کلیدی این مشارکت شامل ایجاد مشترک راه‌حل‌های عملیاتی و تعمیر و نگهداری (O&M)، ایجاد یک چارچوب عملیاتی مشترک، و تعهد ترکیبی برای تضمین موفقیت مشتریانشان است.

قابلیت‌های فناوری‌ ابری مایکروسافت

توسعه مشترک راه‌حل‌های جدید عملیات و تعمیر و نگهداری (O&M) از قابلیت‌های فناوری‌های ابری و هوش مصنوعی مایکروسافت، از جمله هوش مصنوعی مولد و دوقلوهای دیجیتال آژور بهره می‌برد. این فناوری‌ها با تخصص اپراتور، داده‌های نیروگاه و دانش عملیاتی JERA برای بهینه‌سازی عملکرد نیروگاه‌های کارآمد، در نتیجه کاهش زمان توقف و به حداقل رساندن انتشار CO2 ترکیب می‌شوند. این رویکرد با تلاش‌هایی برای کاهش ردپای زیست‌محیطی تولید برق هماهنگ است.

هوش مصنوعی تولیدی

به عنوان بخشی از این ابتکار، شرکت‌های پیشگام برنامه‌ای مبتکرانه از یک سیستم مشاوره دانش سازمانی مبتنی بر هوش مصنوعی تولیدی خواهند بود که با Metaverse صنعتی در عملیات نیروگاه‌ها ادغام شده است. این رویکرد نوآورانه نویدبخش افزایش قابل توجه کارایی مدیریت دارایی در بخش شناخته شده به دلیل ماهیت دارایی فشرده آن است. نمونه اولیه این سیستم در نیروگاه حرارتی آنگاساکی JERA مستقر خواهد شد تا کارایی آن را نشان دهد و در نهایت این فناوری را به مشتریان در صنعت ارائه خواهد کرد.

تسریع نوآوری در بخش انرژی

یک نهاد عملیاتی مشترک به نام «دفتر شتاب دیجیتال» (DAO) با هدف اولیه تسریع نوآوری در بخش انرژی ایجاد خواهد شد. DAO تلاش های خود را وقف ایجاد راه حل ها و مدل های تجاری پیشرو خواهد کرد که انعطاف پذیری و کارایی عملیات نیروگاه را تقویت می کند. این پیشرفت‌ها نه تنها به پایداری منبع تغذیه کمک می‌کنند، بلکه با اهداف کلی JERA Zero Emission 2050 همسو می‌شوند و در نهایت نقش مهمی در توسعه یک جامعه پایدار ایفا می‌کنند.

شبکه ابری گسترده مایکروسافت

این شرکت‌ها قصد دارند با بهره‌گیری از تخصص گسترده صنعت JERA و شبکه ابری گسترده مایکروسافت و اکوسیستم شریک متنوع، راه‌حل‌هایی را برای مشتریان یکدیگر ارائه کنند. با ارائه راه‌حل‌های نوآورانه از طریق این رویکرد مشارکتی، آنها می‌خواهند نقشی کلیدی در رسیدگی به چالش‌های انرژی جهانی و ایجاد تحول در شیوه‌های کاری صنعت انرژی، با تمرکز ویژه بر منطقه آسیا ایفا کنند.

متحول کردن صنعت انرژی

یوکیو کانی، مدیرعامل JERA Global گفت: «JERA از شراکت با مایکروسافت هیجان‌زده است و ما مشتاقانه منتظر همکاری با آنها برای توسعه راه‌حل‌هایی هستیم که قادر به پاسخگویی به چالش‌های انرژی جهانی و در عین حال متحول کردن سبک کاری صنعت انرژی باشد.

ادغام نرم‌افزارهای دیجیتال نوآورانه مانند Generate AI و Azure Digital Twins، JERA DPP را قادر می‌سازد تا تلاش‌های خود را برای تحقق نسل بعدی مدل نیروگاه O&M تسریع بخشد. من مطمئن هستم که راه‌حل‌های توسعه‌یافته از طریق این همکاری به مرور زمان نقشی اساسی در تغییر عملیات نیروگاه در صنعت گسترده‌تر ایفا خواهند کرد.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *