نصب مونوپیل در مزرعه بادی فراساحلی هلند

نصب مونوپیل در مزرعه بادی فراساحلی هلند

به گزارش بازار نفت و گاز، Van Oord نصب مونوپیل را در پروژه Hollandse Kust Noord کامل می کند. این مزرعه بادی فراساحلی در 18.5 کیلومتری سواحل هلند، در نزدیکی تفرجگاه ساحلی اگموند آن زی قرار دارد و انتظار می رود حداقل 3.3 تراوات ساعت انرژی پاک در سال تولید کند که برای پاسخگویی به 2.8 درصد از تقاضای برق کشور کافی است.

نصب مونوپیل مزرعه بادی فراساحلی

Van Oord از اتمام نصب مونوپیل نهایی در مزرعه بادی فراساحلی کراس ویند با ظرفیت 759 مگاوات هلند کوست نورد در هلند خبر داد.

Hollandse Kust Noord در مجموع 70 مونوپیل دارد. کشتی جک آپ Innovation شرکت مهندسی ساخت و ساز DEME توسط Van Oord برای نصب مونوپیل ها استخدام شد.

موقعیت مزرعه بادی فراساحلی

این مزرعه بادی فراساحلی در 18.5 کیلومتری سواحل هلند، در نزدیکی تفرجگاه ساحلی اگموند آن زی واقع شده است و انتظار می رود حداقل 3.3 تراوات ساعت انرژی پاک در سال تولید کند. گفته می شود که این میزان برای تامین 2.8 درصد از نیاز برق کشور کافی است.

سرمایه گذاری مشترک

CrossWind یک سرمایه گذاری مشترک (JV) بین شل و Eneco است. در ژوئیه 2020 قرارداد ساخت مزرعه بادی فراساحلی را به Van Oord واگذار کرد.

Van Oord ساخت پروژه Hollandse Kust Noord را با نصب اولین مونوپیل در اکتبر 2022 آغاز کرد.

این شرکت هلندی بر اساس قرارداد خود مسئولیت طراحی، مهندسی، تهیه، ساخت و نصب پایه های توربین بادی را بر عهده داشته است.

Van Oord همچنین در طراحی، مهندسی، تهیه و نصب کابل های بین آرایه ای، همراه با حمل و نقل و نصب توربین های بادی مشغول است.

آماده‌سازی مزرعه بادی فراساحلی

Roeland Ris، مدیر پروژه Van Oord گفت: پس از یک دوره طولانی آماده‌سازی، دیدن خطوط کلی مزرعه بادی فراساحلی بسیار عالی است.

با تشکر از تیم پروژه و همه شرکای درگیر که با تلاش و اشتیاق فراوان برای رسیدن به این نقطه عطف مهم برای ایجاد همه انحصارها کار کردند.

تامین کابل‌های فولادی ثانویه

با تامین کابل‌های فولادی ثانویه و بین آرایه‌ای در هدف و عملیات کامل کشتی‌های نصب در دریا، ساخت مزرعه بادی فراساحلی Hollandse Kust Noord طبق برنامه به خوبی پیش می‌رود.

مزرعه بادی فراساحلی هلند دارای 69 توربین بادی خواهد بود که هر کدام 11 مگاوات ظرفیت دارند.

کراس ویند انتظار دارد در پایان سال جاری عملیات در مزرعه بادی فراساحلی Hollandse Kust Noord را آغاز کند.

نصب مونوپیل‌ها

کراس ویند، مدیر بسته‌های کارخانه، ویبرن دی وریس، گفت: نصب مونوپیل‌ها یک عملیات عظیم بود، با وزن هر کدام بین 788 تن تا 960 تن است.

«در طول کار نصب، CrossWind و Van Oord یک فرهنگ باز را ترویج و حفظ کردند، که در آن ما به عنوان یک تیم عمل کردیم. من متقاعد شده‌ام که این رویکرد بخش بزرگی از موفقیت ما را در رسیدن به این نقطه عطف به‌موقع و ایمن تعیین کرد.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *