کشف جدید نفت و گاز در فراساحل نروژ

کشف جدید نفت و گاز در فراساحل نروژ

به گزارش بازار نفت و گاز، نپتون انرژی از کشف جدید نفت و گاز در فراساحل نروژ خبر داد. چاه اکتشافی کالیپسو تا عمق 3496 متری عمودی حفر شد و با یک ستون گازی 8 متری و ستون نفتی 30 متری در یک مخزن ماسه سنگی 131 متری سازند گارن با کیفیت خوب تا بسیار خوب مواجه شد.

کشف جدید نفت و گاز در فراساحل نروژ

نپتون انرژی، همراه با شرکای مجوز خود، از کشف نفت و گاز در چاه اکتشافی کالیپسو، واقع در مجوز تولید PL938، در دریای نروژ خبر داده است.

Calypso (چاه اکتشافی 6407/8-8 S) با استفاده از Deepsea Yantai، یک دکل نیمه شناور طراحی محیط خشن GM4D تا عمق عمودی 3496 متر حفر شد.

این چاه با ستون گاز 8 متری و ستون نفتی 30 متری در مخزن ماسه سنگی سازند گارن به طول 131 متر با کیفیت خوب تا بسیار خوب مواجه شد.

برآوردهای اولیه استخراج نفت

برآوردهای اولیه 1 تا 3.5 میلیون متر مکعب استاندارد (MSm3) معادل نفت قابل استحصال را نشان داد که معادل 6 تا 22 میلیون بشکه معادل نفت (boe) است.

Neptune Energy نروژ و مدیر عامل بریتانیا، Odin Estensen گفتند: ما به طور فعال مناطق نزدیک به زیرساخت های موجود را بررسی می کنیم. این اکتشافات میدان نزدیک امکان توسعه کم هزینه و کم کربن را فراهم می کند.

تحلیل اولیه کالیپسو پتانسیل تجاری را نشان می دهد. به همراه شرکای خود در مجوز کالیپسو، اکنون گزینه‌هایی را برای توسعه مؤثر این کشف با استفاده از زیرساخت‌های مجاور بررسی خواهیم کرد.

درصد مالکیت و سهام

Neptune Energy مالک 30 درصد سهام است و همچنین اپراتور PL938، در کنار Pandion Energy با 20 درصد سهام، Vår Energi با 20 درصد سهام، و OKEA مالک 30 درصد باقی مانده سهام است.

اکتشاف نفت و گاز در فلات قاره نروژ

کشف کالیپسو سومین اکتشاف شرکت مستقل نفت و گاز مستقر در بریتانیا در فلات قاره نروژ در شش ماه گذشته است.

در مناطق اصلی شرکت در فلات قاره نروژ، 14 کیلومتری شمال غربی میدان Draugen و 22 کیلومتری شمال شرقی سکوی Njord A واقع شده است.

شرکای مجوز PL938 گزینه هایی را برای توسعه موثر با استفاده از زیرساخت های موجود مطالعه خواهند کرد تا قابلیت تجاری کشف را ارزیابی کنند.

کشف منابع جدید نفت و گاز در نروژ

اندرو مک کان، معاون زیرسطحی OKEA گفت: “کشف Calypso نشان می دهد که هنوز پتانسیل برای کشف منابع جدید در این منطقه بالغ وجود دارد و نمونه خوبی از استراتژی OKEA برای کشف منابع جدید در نزدیکی دارایی های تولیدی ما است.”

ماه گذشته، Neptune Energy حفاری چاه اکتشافی Calypso را با استفاده از Deepsea Yantai، که متعلق به CIMC است و توسط Odfjell Drilling اداره می‌شود، آغاز کرد.

این شرکت اعلام کرد که چاه اکتشافی Calypso پس از اینکه سیاهه‌ها وجود هیدروکربن‌ها را با ورود به مخزن ثابت کردند، با هیدروکربن‌ها مواجه شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *