مناقصه جدید EPC برای توسعه پروژه گاز ابوظبی

,
مناقصه جدید EPC برای توسعه پروژه گاز

به گزارش بازار نفت و گاز، ADNOC فرآیند مناقصه جدیدی را برای توسعه Hail و Ghasha آغاز می کند. ADNOC با صدور سند ابراز علاقه (EoI) برای پیمانکاران، از آنها برای شرکت در دور مناقصه جدید EPC دعوت کرده است و آخرین استراتژی اجرای EPC خود را برای توسعه پروژه گاز تشریح کرده است.

مناقصه جدید EPC

گزارش ها حاکی از آن است که نفت ملی ابوظبی (ADNOC) جستجوی جدیدی را برای پیمانکاران مهندسی، تدارکات و ساخت و ساز (EPC) برای توسعه پروژه تگرگ و گاز ترش غشا آغاز کرده است. ADNOC قراردادهای جدید برای پروژه تگرگ و غشا اعطا می کند. (اعتبار: زکری تئودور در Unsplash) شرکت نفت امارات متحده عربی پس از لغو دو قرارداد خدمات پیش از ساخت (PCSA) که در ژانویه به دو کنسرسیوم اعطا شده بود، تصمیم گرفت یک مناقصه جدید EPC را آغاز کند.

دعوت از پیمانکاران

بر اساس گزارش MEED، ADNOC سند ابراز علاقه (EoI) را برای پیمانکاران صادر کرده است و از آنها دعوت می کند تا در مناقصه جدید EPC تا 14 می شرکت کنند. از طریق سند جدید EoI، ADNOC آخرین استراتژی اجرای EPC خود را برای توسعه پروژه گاز تگرگ و غشا تشریح کرد.

ارائه سند جدید EoI

سند جدید EoI دامنه کارهای دریایی و خشکی را به سه بسته تقسیم می کند.

طبق بسته اول، این شرکت قراردادهای مربوط به خطوط لوله زیر دریا، ناف، کابل ها، رایزرها و سایر سازه های فراساحلی را اعطا خواهد کرد.

بسته دوم شامل قراردادهای مربوط به تاسیسات مرکز حفاری دریایی، کارخانه فرآوری فراساحل غشا و محله های زندگی مرکزی خواهد بود.

به عنوان بخشی از بسته سوم، ADNOC کارخانه فرآوری خشکی Manayif را به همراه خطوط لوله صادرات خارج از محل و اتصالات، تاسیسات، ساختمان کنترل اصلی و ساختمان های فرآیندی خواهد ساخت. این بسته همچنین شامل کارهای مربوط به پایانه حمل گوگرد روویس و سایر ساختمان های غیر فرآیندی به عنوان یک محدوده اختیاری است.

توسعه میدان های گازی ابوظبی

سخنگوی ADNOC به MEED گفت: ADNOC و شرکای بین‌المللی ما همچنان متعهد به تحویل گاز مورد نیاز از امتیاز غشا هستند. ما در مورد حدس و گمان بازار اظهار نظر نمی کنیم. میدان های تگرگ و غشا در امتیاز غشا در ابوظبی واقع شده اند.

میزان سهام شرکت ها

ADNOC معادل ۵۵ درصد از سهام امتیاز غشا را در اختیار دارد، در حالی که شرکت انرژی ایتالیایی Eni دارای 25 درصد سهام است. شرکت Wintershall Dea آلمان 10 درصد از سهام را در اختیار دارد. OMV اتریش و لوک اویل روسیه هر کدام 5 درصد سهام دارند. ADNOC قراردادهای اولیه PCSA را با دو کنسرسیوم متشکل از سه پیمانکار امضا کرده است.

تشکیل کنسرسیوم مشترک

این شرکت کنسرسیومی متشکل از Technip Energies مستقر در فرانسه، Samsung Engineering پیمانکار کره جنوبی و Tecnimont ایتالیا، PCSA برای کارهای خشکی اعطا کرده است. دومین PCSA برای کارهای فراساحلی به کنسرسیومی متشکل از پیمانکار ایتالیایی سایپم، ساخت و ساز ملی نفت ابوظبی (NPCC) و شرکت مهندسی و ساخت و ساز نفت چین (CPECC) اعطا شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *