کشف هیدروکربنی جدید در آنگولا

کشف هیدروکربنی جدید در آنگولا

به گزارش بازار نفت و گاز، اکسون موبیل کشف جدیدی در بلوک 15 فراساحلی آنگولا انجام می دهد. چاه Bavuca South-1، واقع در حدود 365 کیلومتری شمال غربی ساحل لواندا، در بلوک 15، با 98 فوت ماسه سنگ با کیفیت بالا حاوی هیدروکربن مواجه شد.

کشف هیدروکربنی جدید در آنگولا

اکسون موبیل، همراه با شرکای خود، یک کشف هیدروکربنی جدید در چاه اکتشافی Bavuca South-1 در بلوک 15، فراساحل آنگولا انجام داده است. چاه اکتشافی Bavuca South-1 در حدود 365 کیلومتری شمال غربی ساحل لواندا، در بلوک 15 واقع شده است. با استفاده از کشتی حفاری Valaris DS-9 از طریق یک صفحه آبی 1100 متری حفاری شد.

کشف هیدروکربن با کیفیت بالا

این چاه با 98 فوت (30 متر) ماسه سنگ با کیفیت بالا حاوی هیدروکربن مواجه شد. Esso Exploration Angola، یکی از شرکت‌های وابسته به ExxonMobil، دارای 36 درصد سهام است و بلوک 15 را اداره می‌کند و آژانس ملی نفت، گاز و سوخت‌های زیستی آنگولا (ANPG) به عنوان صاحب امتیاز است. BP Exploration دارای 24% سهام، ENI Angola دارای 18% سهام، Equinor Angola دارای 12% سهام و Sonangol P&P دارای 10% سهام بلوک 15 است.

بهینه سازی منبع هیدروکربن آنگولا

لیام مالون، رئیس شرکت بالادستی اکسون موبیل، گفت: اکسون موبیل در حال بهینه سازی این منبع و ارائه ارزش به مردم و دولت آنگولا، شرکای بلوک 15 و سهامداران ما است.

استراتژی توسعه ما همچنان به ارائه انرژی ادامه می دهد و انرژی مقرون به صرفه برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون جهانی و در عین حال کاهش انتشار گازهای گلخانه ای فراهم می کند. در آنگولا، از سال 2016، انتشار گازهای گلخانه ای را 74 درصد کاهش داده ایم. چاه Bavuca South-1 بخشی از پروژه توسعه مجدد بلوک 15 آنگولا است.

نصب فناوری جدید اکسون موبیل

اکسون موبیل فناوری جدیدی را نصب کرده و یک برنامه چند ساله حفاری در Bavuca South-1 را با هدف تولید حدود 40000 بشکه نفت در روز رهبری کرده است. به گفته اکسون موبیل، یافته فعلی هجدهمین کشف این شرکت در بلوک 15 آنگولا و اولین کشف در نزدیک به 20 سال گذشته است.

17 اکتشاف قبلی شامل هونگو، کیسانجه، ماریمبا، دیکانزا، چوکالهو، ژیکومبا، موندو، ساکسی، باتوکو، امبولمبومبا، ویکانگو، ماواکولا، رکو رکو، کلوچاس، کاکوچا، چیهومبا و باوکا هستند.

کشف جدیدی از هیدروکربن ها

ماه گذشته، ExxonMobil کشف جدیدی از هیدروکربن ها در چاه های Yarrow-1 و Sailfin-1 در بلوک Stabroek، در سواحل گویان انجام داد. این شرکت چاه های Sailfin-1 و Yarrow-1 را با استفاده از کشتی حفاری Stena Carron در عمق 4616 فوتی و 3560 فوتی آب حفر کرد و به ترتیب با حدود 312 فوت و 75 فوت ماسه سنگ حاوی هیدروکربن مواجه شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *