سرمایه گذاری جدید در صنعت نفت و گاز

سرمایه گذاری جدید در صنعت نفت و گاز حتی در گذار انرژی لازم است

رئیس سابق بانک مرکزی کانادا: سرمایه گذاری جدید در صنعت نفت و گاز حتی در گذار انرژی لازم است

مارک کارنی، رئیس سابق بانک های مرکزی کانادا و بانک انگلستان، در مصاحبه ای تاکید کرد: سرمایه گذاری جدید در تولید نفت و گاز همچنان در بحبوحه گذار انرژی ضروری و لازم است زیرا تقاضا در چند دهه آینده همچنان وجود خواهد داشت. کارنی در ادامه افزود : جهان در حال افزایش سرمایه گذاری در انرژی پاک است، اما نفت و گاز همچنان برای تامین تقاضای انرژی لازم است و برای تامین تقاضا نیاز به سرمایه گذاری دارند.

بحران انرژی و اقدامات سیاستی باعث شد که سرمایه گذاری جهانی در منابع انرژی کم کربن به رکورد 1.1 تریلیون دلار در سال 2022 افزایش یابد، در حالی که پول صرف شده برای انتقال انرژی برای اولین بار با سرمایه گذاری در تامین سوخت های فسیلی برابری می کند.

کارنی تاکید کرد: ما از سرمایه گذاری حدود 50 سنت در انرژی های پاک در پنج سال پیش نسبت به هر دلار در سوخت های فسیلی، به سهم فعلی رسیده ایم، این نسبت به این معنی است که ما بیشتر از گذشته در انرژی های پاک سرمایه گذاری کرده ایم.

وی افزود: اما این نسبت، تا پایان دهه جاری ، باید به حدود چهار به یک یا پنج به یک برسد و از سوخت‌های فسیلی پاک شود.»

۵ روندی که صنعت نفت و گاز را در سال ۲۰۲۳ تحت تاثیر قرار می دهد

عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت خام جهان، سال ها هشدار داده است که عجله برای کنار گذاشتن سوخت های فسیلی و بی میلی به سرمایه گذاری در تولید جدید، کمبود نفت و گاز را در حالی که جهان هنوز به آنها نیاز دارد، ایجاد می کند.

اکنون مدیران ارشد بزرگ‌ترین شرکت‌های بین‌المللی نفت و گاز به آرامکوی سعودی می‌پیوندند و خواستار یک انتقال “منظم” هستند که در آن مردم باید انرژی مطمئن و مقرون به صرفه‌ای را که در حال حاضر نیاز دارند و در حال حاضر از سوخت‌های فسیلی تامین می‌کنند، دریافت کنند. برنارد لونی، مدیر اجرایی BP اوایل سال جاری گفت که انتقال انرژی باید به شکل منظمی اتفاق بیفتد. مایک ویرث، مدیرعامل شورون، در ماه مارس گفت که “یکی از بزرگترین چالش‌های تمام دوران‌ها” این بود که منابع امن و مقرون‌به‌صرفه در جریان انتقال انرژی در جریان باشند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *