کشف جدید نفت و گاز با دکل حفاری نیمه شناور

کشف جدید نفت و گاز با دکل حفاری نیمه شناور

به گزارش بازار نفت، Equinor کشف نفت و گاز جدیدی در Skavl Stø، دریای Barents انجام می دهد. این چاه در نزدیکی چاه کشف 7220/8-1 در میدان Johan Castberg، با استفاده از Transocean Enabler، یک دکل حفاری نیمه شناور که برای کار در محیط های چالش برانگیز طراحی شده است، حفر شد.

کشف جدید نفت و گاز

شرکت انرژی دولتی نروژی Equinor یک کشف جدید نفت و گاز در Skavl Stø را از طریق چاه اکتشافی 7220/8-3، واقع در مجوز تولید 532 اعلام کرده است.

این کشف جدید اندکی پس از کشف اسنوفون شمالی در نزدیکی میدان یوهان کاستبرگ در دریای بارنتز انجام شد.

این چاه در 5 کیلومتری جنوب شرقی چاه 7220/8-1 در میدان Johan Castberg و 210 کیلومتری شمال غربی Hammerfest حفر شد.

دکل حفاری نیمه شناور

این حفاری با استفاده از Transocean Enabler، یک دکل حفاری نیمه شناور که برای کار در محیط‌های چالش‌برانگیز طراحی شده است، حفاری شد که تا سال 2024 با Equinor قرارداد دارد.

اندازه اکتشاف جدید در درجه اول حدود 5 تا 10 میلیون بشکه معادل نفت قابل بازیافت تخمین زده می شود.

Equinor مجوز تولید 532 را اجرا می کند و 50٪ از آن را در کنار Petoro با 20٪ سود و Vår Energi با 30٪ باقی مانده در اختیار دارد.

این شرکت به همراه دارندگان مجوز شریک خود قصد دارند اکتشافات بیشتری در میدان Johan Castberg انجام دهند.

اکتشاف نفت و گاز

کریستین وستویک، معاون ارشد اکتشاف و تولید شمال Equinor گفت: “اکتشافات و اطلاعات جدید در پرتو سایر اکتشافات در این منطقه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و همراه با شرکای خود توسعه بیشتر منطقه را در نظر خواهیم گرفت.”

در یک توسعه جداگانه، Cheniere Energy، از طریق شرکت تابعه خود Cheniere Marketing، قرارداد خرید و فروش LNG با Equinor امضا کرده است.

Cheniere در تولید و صادرات LNG در ایالات متحده با قابلیت هایی از جمله تهیه و حمل و نقل گاز، مایع سازی، اجاره کشتی و تحویل LNG مشغول است.

تولید نفت و گاز

طبق مفاد این قرارداد، Equinor حدود 1.75 میلیون تن در هر ساعت LNG از Cheniere را به‌صورت رایگان به مدت 15 سال خریداری خواهد کرد.

انتظار می‌رود که Cheniere تحویل LNG را در نیمه دوم سال 2026 آغاز کند و در نیمه دوم سال 2027 به 1.75 میلیون تن در پاسکال برسد.

انتظار می‌رود که Cheniere نیمی از حجم توافق شده یا نزدیک به 0.9 میلیون تن در هر ساعت را مشروط به دستیابی به تصمیم سرمایه‌گذاری نهایی (FID) در مورد توسعه پایانه LNG Corpus Christi تحویل دهد.

این شرکت ظرفیت مایع سازی اضافی را در ترمینال LNG Corpus Christi ایجاد خواهد کرد و آن را فراتر از پروژه هفت قطار Corpus Christi Stage 3 گسترش خواهد داد.

سرمایه گذاری اکتشاف نفت و گاز

جک فوسکو، رئیس و مدیر اجرایی Cheniere گفت: “Equinor یکی از شرکت های انرژی برتر اروپا است، و ما هیجان زده ایم که با یک مشتری استراتژیک دیگر که جاه طلبی های ما برای آینده ای پایدار را به اشتراک می گذارد، یک رابطه بلندمدت ایجاد کنیم.

این SPA رهبری Cheniere را در ارائه عرضه بلندمدت LNG انعطاف‌پذیر، قابل اعتماد و پاک‌تر که توسط مشتریان ما در سراسر جهان متمرکز بر امنیت انرژی و اولویت‌های زیست‌محیطی است، تقویت می‌کند.

SPA همچنین منعکس کننده فوریت تقاضا برای سرمایه گذاری در ظرفیت اضافی LNG است، نه تنها برای پروژه Corpus Christi Stage III، که در حال نزدیک شدن به FID است، بلکه برای ظرفیت فراتر از انتظارات اولیه پروژه.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *