مالک جدید پروژه طلای نورسمن

مالک جدید پروژه طلای نورسمن

به گزارش بازار نفت و گاز، پانتورو با خرید تولا به طور کامل مالک پروژه طلای نورسمن می شود. این ادغام باعث ایجاد یک شرکت جدید طلا با سرمایه متوسط می شود که در بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) فهرست شده است و تولید هدف آن 110000 اونس در سال، منبع معدنی 4.79Moz و ذخیره سنگ معدن 0.98Moz است.

مالک پروژه طلای نورسمن

پانتورو، تولیدکننده طلا مستقر در استرالیا، شرکت Tulla Resources را در اقدامی برای تصاحب مالکیت کامل پروژه تولید طلای نورسمن در شرق گلدفیلدز استرالیای غربی، خریداری خواهد کرد. در این رابطه طرفین اقدام به اجرای ادغام الزام آور نموده اند. در حال حاضر، پانتورو 50 درصد از مالکیت پروژه طلا را با سهامی که از منابع تولا در سال 2019 خریداری کرد، دارد.

شرایط ادغام تمام

طبق شرایط ادغام تمام اسکریپ، سهامداران Tulla Resources هر یک از سهام خود را با 4.96 از سهام Pantoro مبادله خواهند کرد. نسبت مبادله نشان دهنده حق بیمه 24.7 درصدی نسبت به آخرین قیمت بسته شدن سهام Tulla Resources است. خرید Tulla Resources همچنین Pantoro را قادر می‌سازد تا مالکیت کامل باتری Norseman و حقوق معدنی فلزات اساسی را تثبیت کند.

واحد ترکیبی تولید طلا

به گفته طرفین، این واحد ترکیبی تولید هدف 110000 اونس در سال، با منبع معدنی 4.79 میلیون اونس و ذخیره سنگ معدن 0.98 میلیون اونس خواهد داشت. Pantoro همچنین از راه اندازی یک مکان نهادی دو بخش برای جمع آوری 75 میلیون دلار استرالیا (52 میلیون دلار) در راستای خرید خبر داده است.

این شرکت گفت که درآمد حاصل از قرارگیری به همراه نقدینگی موجود، مراحل نهایی ارتقای پروژه نورسمن را تامین می کند و از سرمایه گذاری در اکتشاف و رشد ذخایر سنگ معدن حمایت می کند.

پروژه طلای نورسمن

مدیر عامل Pantoro، Paul Cmrlec گفت: تلفیق پروژه طلای نورسمن در یک نهاد واحد، گامی منطقی برای همه طرف‌ها برای به حداکثر رساندن ارزش است، زیرا این پروژه برای دستیابی به پتانسیل کامل خود به عنوان یک دارایی طلای برتر در استرالیای غربی افزایش می‌یابد.

تغییرات کلیدی عملیاتی

در حالی که نورسمن در افزایش سرعت خود با تاخیرها و چالش هایی روبرو بوده است، تغییرات کلیدی عملیاتی و مدیریتی که در اواخر سال 2022 انجام شد، اکنون نتایج مثبتی را به همراه دارد، با افزایش بهره وری و توان عملیاتی ماه به ماه و افزایش ظرفیت کارخانه فرآیند تقریباً به ظرفیت استاندارد کامل می شود.

هیئت مدیره هر دو شرکت ادغام را به اتفاق آرا در غیاب پیشنهاد برتر توصیه کرده اند. اولین بار طلا در پروژه طلای نورسمن توسط این شرکت ها در اکتبر 2022 به دست آمد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *