عرضه نفت و گاز نروژ به بازار

عرضه نفت و گاز نروژ به بازار

به گزارش بازار نفت و گاز، Equinor تولید خود را از میدان نفت و گاز Bauge در دریای نروژ آغاز کرد. نفت استخراج شده از میدان دریایی نروژ از طریق خط لوله از سکوی Njord A به Njord Bravo FSO و سپس توسط تانکرها به بازار ارسال می شود، در حالی که گاز آن از طریق یک خط لوله از همان سکو به سیستم حمل و نقل Asgard ارسال می شود.

تولید نفت و گاز نروژ

Equinor Energy و شرکای آن تولید را از میدان نفت و گاز Bauge در جنوب دریای نروژ آغاز کرده اند که با سرمایه گذاری 4.6 میلیارد NOK (438.2 میلیون دلار) توسعه یافته است.

Bauge به پلتفرم Njord که توسط Equinor اداره می‌شود، گره خورده است، که پروژه ارتقاء آن را طی کرد که در دسامبر 2022 تکمیل شد تا 20 سال دیگر تولید شود.

سکوی Njord و کشتی ذخیره و تخلیه شناور (FSO) در میدان Njord برای پذیرش تولید از میادین Bauge و Fenja آماده شده اند که ترکیبی از منابع قابل بازیافت 110 میلیون بشکه ای دارند.

ذخایر قابل استحصال باژ 50 میلیون بشکه معادل نفت پیش بینی شده است که عمدتاً از نفت تشکیل شده است.

عرضه نفت و گاز نروژ

گریت هالند، معاون ارشد اکتشاف و تولید Equinor در شمال گفت: ارتقای Njord ما را قادر می‌سازد تا به اکتشافات جدید و ارزشمندی مانند Bauge دست پیدا کنیم. با استفاده از زیرساخت های موجود، می توانیم توسعه سودآور اکتشافات کوچک را در راستای استراتژی شرکت محقق کنیم. ما در حال برنامه ریزی برای فعالیت های اکتشافی بیشتر در این منطقه هستیم.

میدان نفت و گاز Bauge

میدان نفت و گاز Bauge که در بانک Halten قرار دارد، از دو تولیدکننده نفت در یک الگوی زیر دریا تشکیل شده است. همچنین دارای خطوط لوله و یک ناف برای اتصال چاه ها به سکوی Njord A می باشد.

دارندگان مجوز در زمینه Bauge عبارتند از Equinor با سهام عملیاتی 42.5٪، Wintershall Dea (27.5٪)، Vår Energi (17.5٪)، و Neptune Energy (12.5٪).

راه اندازی میدان نفتی Bauge

نپتون انرژی نروژ و مدیر عامل بریتانیا، اودین استنسن گفتند: ما به Equinor برای راه اندازی ایمن و موفقیت آمیز میدان Bauge تبریک می گوییم. Bauge که به زیرساخت های موجود گره خورده است، نمونه ای از این است که چگونه یک کشف کوچک می تواند به یک توسعه سودآور تبدیل شود.

Bauge که در عمق آب 282 متری قرار دارد، در سال 2013 کشف شد. طرح توسعه و بهره برداری آن (PDO) در اواسط سال 2017 مورد تحریم قرار گرفت.

نفت استخراج شده از میدان توسط خط لوله از سکوی Njord A به Njord Bravo FSO و سپس توسط تانکرها به بازار ارسال می شود. گاز آن از طریق یک خط لوله به طول 40 کیلومتر از سکوی Njord A به سیستم حمل و نقل Åsgard و سپس به پایانه Kårstø ارسال می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *