اکتشاف فراساحلی نفت و گاز در اروگوئه

,
اکتشاف فراساحلی نفت و گاز در اروگوئه

به گزارش بازار نفت و گاز، چلنجر انرژی مجوز اکتشاف فراساحلی اروگوئه را تضمین می کند. آژانس ملی نظارتی اروگوئه، Administración Nacional de Combustibles Alcohol y Pórtland (ANCAP)، پیشنهاد Challenger Energy برای مجوز AREA OFF-3 را که ماه گذشته ارائه شده بود، به طور رسمی تایید کرد.

اکتشاف فراساحلی اروگوئه

شرکت نفت و گاز چلنجر انرژی که در کارائیب و آمریکا متمرکز است، تأییدیه نظارتی را برای اعطای مجوز AREA OFF-3 در فراساحل اروگوئه به دست آورده است.

آژانس ملی نظارتی اروگوئه، Administración Nacional de Combustibles Alcohol y Pórtland (ANCAP)، پیشنهاد این شرکت را برای دریافت مجوز به طور رسمی تایید کرده است. Challenger Energy ماه گذشته پیشنهاد خود را برای مجوز AREA OFF-3 ارسال کرد و انتظار دارد که اعطای مجوز سه تا چهار هفته طول بکشد.

نهایی‌سازی تاییدیه ها

به گفته این شرکت، انتظار می‌رود روند تمامی تاییدیه‌های باقی‌مانده، نهایی‌سازی و امضای رسمی اسناد مجوز حدود سه تا چهار ماه طول بکشد. مجوز در ابتدا برای یک دوره اکتشاف چهار ساله معتبر است.

ارزیابی مجدد فنی

ایتان اولیل، مدیرعامل چلنجر انرژی سپس گفت: خوشحالیم که توصیه کنیم در 2 ژوئن 2023، ANCAP جزئیات پیشنهاد چلنجر انرژی برای مجوز AREA OFF-3 را به طور عمومی اعلام کرد، که مرحله مقدماتی برای اعطای رسمی مجوز به CEG، و ما می دانیم که باید در 3-4 هفته آینده رخ دهد.

«AREA OFF-3 دارای چشم‌اندازهای مشخصی از مقیاس مواد است و تمرکز کار فوری ما ارزیابی مجدد فنی جامع بلوک، استفاده از تصویربرداری مجدد لرزه‌ای دوبعدی مدرن و دانش زیرسطحی ما از حاشیه فراساحلی اروگوئه، شبیه به روش موفق ژئوتکنیکی خواهد بود. رویکرد ریسک‌پذیری که در AREA OFF-1 اعمال کرده‌ایم.»

منابع تخمینی نفت و گاز

AREA OFF-3 در آب های نسبتا کم عمق قرار دارد و دارای پوشش لرزه ای دو بعدی و سه بعدی است. این تنها بلوک باقی‌مانده موجود در اروگوئه است، در حالی که سایر مجوزهای اکتشاف فراساحلی توسط شرکت‌های بزرگ انرژی مانند شل، آپاچی و YPF در اختیار دارند.

این مجوز که حدود 13252 کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد، مجموع سطح زیرکشت شرکت را افزایش می‌دهد و آن را تنها پس از شل، دومین دارنده سطح زیرکشت فراساحلی در اروگوئه می‌کند. این پتانسیل منابع تخمینی تا حدود 500 میلیون بشکه معادل نفت (mmboe) و تا 9 تریلیون فوت مکعب گاز (TCF) از بازی های اکتشاف متعدد دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *