استخراج نفت در خشکی عمان

استخراج نفت در خشکی عمان

به گزارش بازار نفت و گاز، ماها انرژی آزمایش تولید در بلوک 70 خشکی در عمان را آغاز کرد. آزمایش تولید که با چاه Mafraq-9 آغاز می شود، شامل هر هشت حلقه چاه تولیدی جدید تحت برنامه حفاری امسال می شود.

استخراج نفت در خشکی عمان

شرکت نفت و گاز سوئدی ماها انرژی آزمایش تولید بلوک 70 واقع در حوضه نمک غبای تولید کننده نفت در بخش مرکزی سلطنت عمان را آغاز کرده است.

آزمایش تولید که با چاه Mafraq-9 آغاز می شود، هر هشت حلقه چاه تولیدی جدید تحت برنامه حفاری امسال را شامل می شود.

آزمایش چاه های نفت

ماها انرژی گفت: هر دو هفته یک بار یک چاه جدید به آزمایش اضافه می شود تا زمانی که همه چاه های جدید به سیستم آزمایش متصل شوند.

هر چاه قبل از قرار گرفتن در آزمایش با پمپ‌های PCP (پمپ‌سازی حفره‌ای در حال پیشرفت) تکمیل می‌شود.

این شرکت در نظر دارد نفت تولید شده در کامیون های گرمایشی را برای پردازش بیشتر به تاسیسات شخص ثالث منتقل کند و نفت را از طریق سیستم خط لوله ملی عمان حمل کند.

ماها انتظار دارد که اطلاعات اولیه در مورد کیفیت نفت و پتانسیل تولید اولیه تا ماه می 2023 اعلام شود.

میدان نفتی 70 عمان

بلوک 70 یک بلوک خشکی است که شامل میدان نفتی سنگین کم عمق و توسعه نیافته مفراق است. ماها مالک 65 درصد سهام است و همچنین اپراتور بلوک است.

این بلوک مساحتی معادل 639 کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد و توسط داده‌های لرزه‌ای دوبعدی و سه‌بعدی که توسط اپراتورهای قبلی به‌دست آمده است، پشتیبانی می‌شود و برای ماها قابل دسترسی است.

در مجموع هشت حلقه چاه در محدوده بلوک حفر شده است که از میان آنها پنج حلقه در میدان نفتی مفرق قرار دارد.

میدان نفتی مفرق

میدان نفتی مفرق توسط شرکت توسعه نفت عمان (PDO) در سال 1988 کشف شد و تا سال 2010 توسط چهار چاه و لرزه‌نگاری سه بعدی مشخص شد.

در آگوست سال گذشته، ماها قراردادی را با مفراق انرژی امضا کرد تا علاقه خود را به توافقنامه اشتراک اکتشاف و تولید (EPSA) برای بلوک 70 کاهش دهد.

طبق مفاد قرارداد، ماها 65 درصد از سهام بلوک 70 را در اختیار خواهد داشت و به عنوان اپراتور آن ادامه خواهد داد.

مفراق انرژی ماها را برای سهم نسبی خود از تمام هزینه‌های گذشته از جمله پاداش امضا بازپرداخت می‌کند و همچنین موافقت کرده است که سهم خود را از تمام هزینه‌های آتی در بلوک 70 بپردازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *