تولید نفت از سکوی شناور 27 طبقه

تولید نفت از سکوی شناور 27 طبقه

به گزارش بازار نفت و گاز، بریتیش پترولیوم تولید خود را از پلتفرم آرگوس با پروژه 9 میلیارد دلاری Mad Dog 2 آغاز کرد. این سکوی 27 طبقه که بیش از 60000 تن وزن دارد، در 306 کیلومتری جنوب نیواورلئان، لوئیزیانا واقع شده است و در عمق 4500 فوتی آب کار می کند و برای تولید روزانه 140000 بشکه نفت از میدان اعماق ماد داگ طراحی شده است.

تولید نفت از سکوی شناور

بریتیش پترولیوم تولید نفت را در سکوی تولید شناور آرگوس در پروژه 9 میلیارد دلاری Mad Dog 2 در آب های عمیق خلیج مکزیک آمریکا آغاز کرده است.

آرگوس برای تولید 140000 بشکه نفت در روز طراحی شده است. این پنجمین سکوی بزرگ نفت و گاز در خلیج مکزیک است.

علاوه بر این، این اولین مرکز تولید جدید است که توسط BP در خلیج مکزیک ایالات متحده از زمان تولید پلت فرم Thunder Horse در سال 2008 بهره برداری می شود.

ظرفیت تولید ناخالص عملیاتی

به گفته BP، این واحد نیمه شناور در نهایت ظرفیت تولید ناخالص عملیاتی این شرکت در منطقه را تا حدود 20 درصد افزایش خواهد داد.

بریتیش پترولیوم گفت که پیش‌بینی می‌کند تولید از پلتفرم آرگوس را به طور ایمن و سیستماتیک در طول سال جاری افزایش دهد.

پلت فرم تولید شناور آرگوس به فناوری‌های اختصاصی LoSal Enhanced Oil Recovery (EOR) و Dynamic Digital Twin BP مجهز شده است.

ظرفیت تزریق سیلاب آن بیش از 140000 بشکه آب کم شور در روز است که انتظار می رود به بهبود بازیافت نفت از میدان Mad Dog کمک کند.

سرمایه گذاری در انرژی

برنارد لونی، مدیر اجرایی BP، گفت: راه اندازی آرگوس یک دستاورد فوق العاده است که به ارائه استراتژی انرژی یکپارچه ما کمک می کند. سرمایه گذاری در سیستم انرژی امروز و در عین حال، سرمایه گذاری در انتقال انرژی است.

آرگوس به‌عنوان دیجیتالی‌ترین تأسیسات bp در سراسر جهان، با استفاده از آخرین فناوری‌های ما، موقعیت کلیدی ما را در خلیج مکزیک برای سال‌های آینده تقویت خواهد کرد.

آرگوس توسط BP به عنوان هسته پروژه Mad Dog Phase 2 در نظر گرفته می شود که عمر میدان نفتی Mad Dog را افزایش می دهد. Mad Dog در سال 1998 کشف شد و از سال 2005 از طریق Spar تولید Mad Dog تولید شده است.

سکوی بلند 27 طبقه

این سکوی بلند 27 طبقه که بیش از 60000 تن وزن دارد در 4500 فوت آب کار می کند. نزدیک به 306 کیلومتری جنوب نیواورلئان، لوئیزیانا واقع شده است.

بریتیش پترولیوم که 60.5 درصد از سهام آن را در Mad Dog دارد، با Woodside Energy (23.9 درصد) و شرکت نفت وابسته به شورون U.S.A وابسته به اتحادیه نفت کالیفرنیا (15.6 درصد) شریک است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *