سرمایه گذاری عمان در پروژه بادی مصر

سرمایه گذاری عمان در پروژه بادی مصر

به گزارش بازار نفت و گاز، ACWA Power و OIA تفاهم نامه 1.5 میلیارد دلاری برای پروژه بادی سوئز در مصر امضا کردند. بر اساس این تفاهم نامه، صندوق سرمایه گذاری مستقل عمان امکان دستیابی به 10 درصد سهام در پروژه مصر را بررسی خواهد کرد.

سرمایه گذاری عمان در پروژه بادی مصر

ACWA Power عربستان یک یادداشت تفاهم (MoU) با سازمان سرمایه گذاری (OIA) برای بررسی امکان سرمایه گذاری صندوق ثروت دولتی عمان در پروژه انرژی بادی 1.1 گیگاواتی سوئز در مصر امضا کرده است.

این شرکت برق تفاهم نامه ای را با OIA در کنفرانس COP27 در مورد تغییرات آب و هوا که در شرم الشیخ مصر برگزار شد، امضا کرد. بر اساس مفاد این تفاهم نامه، OIA امکان به دست آوردن حداکثر 10 درصد سهام در پروژه مصر را بررسی خواهد کرد که ارزش آن حدود 1.5 میلیارد دلار است. شرکت مهندسی، ساخت و ساز و زیرساخت مصر حسن علام 25 درصد از سهام این پروژه را در اختیار دارد و ACWA Power مالک باقی مانده سهام است.

افزایش سرمایه گذاری های مشترک عمان

مولحم بشیر الجرف، معاون رئیس سازمان سرمایه گذاری عمان، گفت: ما این تفاهم نامه را در راستای تلاش های سلطان نشین برای افزایش سرمایه گذاری های مشترک با برادرانمان در پادشاهی عربستان سعودی و جمهوری عربی مصر در پروژه های انرژی تجدیدپذیر امضا کردیم. به ویژه نیروی باد

OIA همچنین عمدتاً بر سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر برای ساختن یک آینده پایدار بلندمدت متمرکز است، چه از طریق شرکت‌های خود در همین زمینه یا مشارکت با سرمایه‌گذاران منطقه‌ای و بین‌المللی مانند هلدینگ حسن علام و ACWA Power.

ساخت پروژه انرژی بادی 1.1 گیگاواتی مصر

در ژوئن سال جاری، کنسرسیومی به رهبری ACWA Power قرارداد پروژه ای را برای ساخت پروژه انرژی بادی 1.1 گیگاواتی مصر امضا کرد که شامل سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری است.

این پروژه بادی قرار است در خلیج سوئز و منطقه گبال الزیت ساخته شود و با یک قرارداد خرید برق 25 ساله (PPA) با شرکت انتقال برق مصر (EETC) حمایت می شود. انتظار می رود پروژه بادی سوئز برای 1,080,000 خانوار در مصر برق تامین کند و سالانه معادل 2.4 میلیون تن دی اکسید کربن را از بین ببرد. به گفته شرکت برق، این بزرگترین مزرعه بادی منفرد در منطقه خاورمیانه خواهد شد که در سال 2026 تکمیل شود.

امضای این تفاهم نامه با عمان

محمد ابونییان، رئیس ACWA Power گفت: انرژی بادی سوئز به دلیل جاه‌طلبی و مقیاس آن پروژه‌ای قابل توجه بود. امضای این تفاهم نامه کلیدی نشان دهنده اعتماد جامعه سرمایه گذاران به تخصص و توانایی ACWA Power برای ارائه پروژه های در مقیاس گیگا است.

ما همکاری مستمر خود با سازمان سرمایه گذاری عمان و همچنین هلدینگ حسن علم را ارج می نهیم و معتقدیم که همکاری و مشارکت آنها در این پروژه مهم انرژی بادی به شدت اهداف تنوع انرژی کشور را ممکن می سازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *