افتتاح میدان نفتی و گازی ارتقاء یافته نروژ

,
افتتاح میدان نفتی و گازی ارتقاء یافته نروژ

به گزارش بازار نفت و گاز، Equinor به طور رسمی میدان ارتقا یافته Njord را در دریای نروژ افتتاح کرد. میدان نفتی و گازی نروژی که در سال 1997 وارد مرحله تولید شد، در ابتدا تخمین زده می‌شد که تا سال 2013 تولید کند، اما در سال 2016، سکوی مرتبط و FSO قطع شدند تا برای افزایش عمر میدان و حجم تولید، به‌روزرسانی‌های گسترده در ساحل انجام شود.

افتتاح میدان نفتی و گازی

Equinor Energy و شرکای آن به طور رسمی میدان ارتقا یافته Njord را در دریای نروژ افتتاح کردند که اکنون انتظار می رود عمر میدانی خود را برای تولید نفت و گاز برای 20 سال دیگر دو برابر کند. میدان نفتی و گازی نجورد که در سال 1997 وارد مرحله تولید شد، در ابتدا تا سال 2013 تولید می کرد.

ارتقاء گسترده در ساحل

پلت فرم مربوطه و کشتی ذخیره و تخلیه شناور (FSO) در سال 2016 از میدان جدا شد تا از طریق ارتقاء گسترده در ساحل انجام شود. در اواخر دسامبر 2022، تولید از میدان Njord دوباره آغاز شد.

ترجه آسلند وزیر نفت و انرژی نروژ گفت: با جنگ اوکراین، صادرات نفت و گاز نروژ به اروپا هرگز مهمتر از اکنون نبوده است. بازگشایی Njord به نروژ کمک می‌کند تا سال‌های آینده به عنوان یک تامین‌کننده گاز پایدار به اروپا باقی بماند.

افزایش بازیابی در میدان

Equinor گفت که با کار سیستماتیک با افزایش بازیابی در میدان به این معنی است که هنوز مقادیر زیادی نفت و گاز در محل وجود دارد. اکوینور گفت: علاوه بر این، اکتشافات هیدروکربنی جدید در این منطقه را می توان به جریان انداخته و از طریق Njord صادر کرد.

افزایش دو برابری تولید

این شرکت بزرگ نفت و گاز نروژی تصریح کرد: شرکا همچنین قصد دارند تولید را دوبرابر کنند و تقریباً همان حجمی را که تاکنون تولید کرده اند، یعنی حدود 250 میلیون بشکه معادل نفت، از میدان نجورد استخراج کنند.

گریت هالند، معاون ارشد اکتشاف و تولید Equinor در شمال گفت: این یک کار بزرگ و سخت بوده است که تا حدی در طول یک بیماری همه گیر انجام شده است، من می خواهم از همه کسانی که در آماده سازی Njord برای ادامه عرضه نفت و گاز خود به این کشور مشارکت داشتند تشکر کنم. با قیمت‌هایی که در سال‌های آینده پیش‌بینی می‌کنیم، این پروژه ارتقای جامع در کمتر از دو سال پس از راه‌اندازی بازپرداخت خواهد شد.

ارتقاء ده حلقه چاه جدید

Equinor فاش کرد که ده حلقه چاه جدید در میدان نفت و گاز دریایی از یک مرکز حفاری ارتقا یافته حفر خواهد شد. اکتشافات قبلی در منطقه Njord توسعه یافته و اکتشافات بیشتری در نزدیکی میدان انجام خواهد شد.

ماه گذشته، میادین Bauge و Fenja از طریق اتصال به پلت فرم Njord A به تولید رسیدند. انتظار می‌رود در آینده، میدان Njord تا حدی از ساحل از طریق سکوی Draugen در دریای نروژ برق‌دار شود. Equinor دارای 27.5 درصد سهام است و اپراتور مجوز Njord است. شرکای آن در میدان نفت و گاز فراساحلی Wintershall Dea Norge (50%) و Neptune Energy Norge (22.5%) هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *