افتتاح بزرگترین مزرعه بادی شناور

افتتاح بزرگترین مزرعه بادی شناور

به گزارش بازار نفت و گاز، Equinor به طور رسمی مزرعه بادی شناور دریایی Hywind Tampen را افتتاح کرد. مزرعه بادی شناور نروژی، که دارای 11 توربین بادی بر اساس مفهوم شناور Hywind است، متعلق به شرکای میادین دریایی Gullfaks و Snorre، از جمله Equinor، OMV، Petoro، Wintershall Dea، Vår Energi، و INPEX Idemitsu است.

افتتاح مزرعه بادی

Equinor افتتاح رسمی مزرعه بادی شناور ۸۸ مگاواتی Hywind Tampen در دریای شمال نروژ را، کمتر از سه سال پس از شروع ساخت در اواخر سال ۲۰۲۰، اعلام کرد. پروژه بادی دریایی شناور توسط ولیعهد نروژ هااکون افتتاح شد.

طبق گفته Equinor، سرمایه گذاری تخمینی برای پروژه Hywind Tampen اکنون حدود 7.4 میلیارد NOK (700 میلیون دلار) است. در طول ارائه طرح توسعه و بهره برداری از پروژه، هزینه نزدیک به 5 میلیارد NOK (470 میلیون دلار) برآورد شد که به دلیل COVID-19 و سایر عوامل افزایش یافت.

مزرعه بادی دریایی شناور

این مزرعه بادی دریایی شناور در حدود 140 کیلومتری سواحل نروژ واقع شده است و دارای 11 توربین بادی بر اساس مفهوم شناور Hywind Equinor است. متعلق به شرکای میادین فراساحلی Gullfaks و Snorre، از جمله Equinor، OMV، Petoro، Wintershall Dea، Vår Energi، و INPEX Idemitsu است.

بزرگترین مزرعه بادی دریایی

Hywind Tampen که ادعا می شود بزرگترین مزرعه بادی دریایی شناور جهان است، به منظور تامین انرژی پاک برای تاسیسات نفت و گاز دریایی توسعه یافته است.

در حال حاضر، این شرکت برق میادین Snorre و Gullfaks در دریای شمال نروژ را تامین می کند. پیش بینی می شود این پروژه تقریباً 35 درصد از نیاز سالانه برق پنج سکوی Snorre A و B و Gullfaks A، B و C را برآورده کند. علاوه بر این، مزرعه بادی شناور نروژی، انتشار دی اکسید کربن از میادین را نزدیک به 200000 تن در سال حذف خواهد کرد.

مزرعه بادی شناور فراساحلی

سیری کیندم، مدیر بازرگانی انرژی های تجدیدپذیر Equinor Norway گفت: با Hywind Tampen، نشان دادیم که می توانیم یک مزرعه بادی دریایی بزرگ و شناور در دریای شمال را برنامه ریزی کنیم، بسازیم و راه اندازی کنیم.

ما از تجربه و یادگیری این پروژه برای بهتر شدن استفاده خواهیم کرد. بزرگ‌تر می‌سازیم، هزینه‌ها را کاهش می‌دهیم و صنعت جدیدی را بر دوش صنعت نفت و گاز می‌سازیم.

مزرعه بادی شناور فراساحلی Hywind Tampen تولید برق را از اولین توربین خود در نوامبر 2022 آغاز کرد و اکنون به طور کامل فعال است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *