بهره برداری از نیروگاه حرارتی هند

بهره برداری از نیروگاه حرارتی هند

به گزارش بازار نفت و گاز، نیروگاه حرارتی قاتامپور هند تا پایان سال به بهره برداری می رسد. این نیروگاه که به عنوان سرمایه گذاری مشترک NLCIL و دولت ایالتی اوتار پرادش راه اندازی می شود، ظرفیت تولید برق 3X660MW خواهد داشت.

ایجاد دو نیروگاه حرارتی

وزارت زغال سنگ هند با شناخت چشم انداز آتی بخش زغال سنگ، شرکت های تابعه زغال سنگ را فعالانه تشویق کرده است تا طرح های متنوع سازی در مقیاس بزرگ را آغاز کنند. در نتیجه، NLC India Limited (NLCIL) ایجاد دو نیروگاه حرارتی را بر عهده گرفته است. یکی از این نیروگاه ها با ظرفیت تولید برق 3×660 مگاوات در قاتمپور در نزدیکی کانپور واقع شده است.

هزینه تخمینی نیروگاه حرارتی

هزینه تخمینی نیروگاه حرارتی قاتمپور 194.06 میلیارد روپیه (2.35 میلیارد دلار) است و در حال حاضر در مرحله اجرا است. با توجه به پیشرفت فعلی، انتظار می‌رود فاز اول تولید برق تا پایان سال جاری آغاز شود. قابل ذکر است، این نیروگاه یک سرمایه گذاری مشترک بین NLCIL و دولت ایالت اوتار پرادش است.

پس از تکمیل، پیش بینی می شود که نیروگاه 1478.28 مگاوات به ایالت اوتار پرادش و 492.72 مگاوات به ایالت آسام برساند.

هزینه برآوردی پروژه

NLCIL برنامه های بلندپروازانه ای برای نیروگاه حرارتی دیگری با ظرفیت 3 در 800 مگاوات در تالابیرا در ایالت اودیشا دارد. این نیروگاه حرارتی چاله ای در نزدیکی معادن زغال سنگ Talabira NLCIL واقع شده است. هزینه برآوردی پروژه برای این سرمایه گذاری 194.22 میلیارد INR است. پیشرفت در زمینه تملک زمین و ترخیص های نظارتی کاملاً پیشرفته است و روند مناقصه در مراحل پایانی خود است. پیش بینی می شود عملیات ساختمانی تا پایان سال جاری آغاز شود. پس از تکمیل، این نیروگاه حرارتی 1450 مگاوات به ایالت تامیل نادو، 100 مگاوات به پوندیچری و 400 مگاوات به کرالا خواهد رساند. تاریخ تکمیل هدفمند این پروژه برای سال 2028-29 تعیین شده است.

برنامه ریزی برای پروژه های جدید

علاوه بر برنامه های NLCIL، شرکت Coal India Limited (CIL) همچنین در حال برنامه ریزی برای ساخت دو نیروگاه حرارتی است. یکی از این پروژه ها با مشارکت دولت مادیا پرادش در نزدیکی آمارکانتاک ایجاد می شود.

یکی از شرکت های تابعه CIL، Mahanadi Coalfields Limited (MCL)، یک شرکت تابعه با مالکیت کامل به نام Mahanadi Basin Power تاسیس کرده است که در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک نیروگاه حرارتی 2x800MW در نزدیکی معادن Basundhara است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *