سوخت هواپیما چیست؟

سوخت هواپیما چیست؟
هواپیماها برای پرواز از سوخت هواپیما استفاده می کنند. این با گردآوری خواص ترکیبات نفتی و سوخت مصنوعی شکل می گیرد. دو نوع سوخت هوانوردی در هواپیماها استفاده می شود، یعنی سوخت جت و AVGAS. اگرچه انواع مختلفی از سوخت هوانوردی در دسترس است، اکثر شرکت های هواپیمایی نفت سفید را برای سوخت هواپیما ترجیح می دهند. با این حال، انتخاب سوخت مناسب برای هواپیما به نوع موتور آن بستگی دارد.
به طور کلی، هواپیماهای مبتنی بر توربین گاز و دیزل از سوخت مبتنی بر نفت سفید استفاده می کنند که به عملکرد و جابجایی بهتر کمک می کند. در حالی که هواپیماهای پیستونی با AVGAS یا سوخت های بنزین هواپیمایی سازگار هستند.

سوخت هواپیما چیست؟

هواپیماها از سوخت جت عمدتاً از نفت خام که معمولاً به عنوان نفت مایع شناخته می شود، استفاده می کنند. مواد آلی موجود در شیل، یعنی جامدات نفتی یا کروژن منابع سوخت جت هستند. سپس تولیدکنندگان از گرما برای تبدیل آنها به نفت شیل استفاده می کنند. این فرآیند به این سوخت ها نام سوخت جت مشتق از شیل را داده است.

سوخت هواپیما

انواع مختلف سوخت هواپیما چیست؟

شما می توانید انواع مختلفی از سوخت هواپیما را در سراسر جهان پیدا کنید. با این حال، جت های خصوصی، هواپیماهای تجاری و هواپیماهای هوانوردی عمومی معمولاً به دو نوع، سوخت جت و AVGAS بستگی دارند.

سوخت جت یا نفت سفید

سوخت جت یک سوخت مبتنی بر نفت سفید تصفیه شده است، که به طور گسترده در هواپیماهای دارای موتورهای توربین، توربوپراپ و موتورهای جت کاربرد دارد. شما می توانید دو نوع سوخت جت، Jet A و Jet A1 را پیدا کنید. تفاوت های اساسی در ساخت بین این دو نوع سوخت مورد استفاده در هواپیما وجود دارد. این گونه های سوخت جت را می توان به جای یکدیگر برای کار با هواپیماهای با موتور توربین استفاده کرد.

تفاوت های اصلی بین Jet A و Jet A1 :سوخت جت یا نفت سفید

  • استفاده : Jet A در ایالات متحده رایج است، در حالی که Jet A1 جهانی است، یا در سایر نقاط جهان استفاده می شود.
  • مواد افزودنی : Jet A1 بیشتر حاوی مواد افزودنی است که پراکنده کننده ساکن هستند، این به کاهش بارهای ساکن در اثر حرکت سوخت جت کمک می کند. به صورت مقایسه ای، Jet A شامل افزودنی های پراکنده ساکن نمی شود.
  • نقاط انجماد : معمولا Jet A1، در منفی 47 درجه سانتی گراد یخ می زند، در حالی که Jet A، در منفی 40 درجه سانتی گراد یخ می زند. نقطه انجماد پایین Jet A1، آن را برای پروازهای بین المللی طولانی ایده آل می کند.

AVGAS

بنزین هواپیما یا AVGAS نوعی سوخت هوانوردی است که هواپیماهای کوچک موتور پیستونی را نیرو می دهد. معمولاً جت‌های آموزشی پرواز، باشگاه‌های پرواز و خلبانان خصوصی این هواپیماها را هدایت می‌کنند. AVGAS حاوی مقدار قابل توجهی افزودنی سرب تترا اتیل است. سرب تترا اتیل از انفجار یا ضربه موتور جلوگیری می کند، که می تواند باعث خرابی موتور شود.
با این حال، این سوخت برای استنشاق انسان یا جذب از طریق جریان خون سمی است. بنابراین، استفاده از سوخت با احتیاط توصیه می شود. دو نوع اصلی AVGAS، که AVGAS 100 و AVGAS 100LL وجود دارد. در اینجا 100 به درجه اکتان اشاره دارد. تفاوت های اساسی بین این نوع سوخت های مورد استفاده در هواپیماها می باشد.AVGAS
  • رنگ : AVGAS 100LL دارای رنگ آبی مصنوعی است، AVGAS 100 رنگ سبز دارد.
  • افزودنی سرب تترا اتیل : AVGAS 100 دارای محتوای سرب بالایی است، در حالی AVGAS 100LL که شامل مقادیر کم سرب تترا اتیل است.

چرا هواپیماها به جای گاز از سوخت جت استفاده می کنند؟

این یک واقعیت آشکار است که هواپیماها نمی توانند با دود کار کنند. از این رو، آنها از انرژی شیمیایی ذخیره شده در سوخت های هواپیمایی برای تامین انرژی موتورها استفاده می کنند. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا سوخت جت یا نفت سفید ترجیح داده می شود.

چرا هواپیماها به جای گاز از سوخت جت استفاده می کنند؟

چرا هواپیماها به جای گاز از سوخت جت استفاده می کنند؟

  • گران‌تر : نفت سفید به طور قابل توجهی ارزان‌تر از همتایان خود است و آن را مقرون به صرفه می‌کند.
  • نقطه اشتعال بالا : نقطه اشتعال دمایی را نشان می دهد که یک ماده شیمیایی قابل اشتعال مشتعل شده و به بخار تبدیل می شود. از آنجایی که سوخت جت نقطه اشتعال بالاتری دارد، اکتان بالاتری برای دستیابی به قدرت بیشتر در طول پرواز ارائه می دهد.
  • viscosity کم : سوخت جت در طول عملیات پرواز viscosity کمتری دارد، و از این رو ماهیتی آبکی دارد. به دلیل نقطه انجماد پایین تر، در طول پرواز چسبناک و آبکی کمتری باقی می ماند. به همین دلیل از سوخت جت در هواپیما استفاده می شود.
  • نقطه انجماد پایین : نفت سفید یا سوخت جت دارای نقطه انجماد پایین‌تری است، که به طور طبیعی در برابر دمای انجماد محافظت می‌کند. این برای پروازهای عبوری از مناطق قطبی مفید است.

ملاحضات امنیتی

هر عملیات سوخت رسانی می تواند بسیار خطرناک باشد و عملیات هوانوردی دارای ویژگی هایی است که باید رعایت شود. همانطور که یک هواپیما در هوا پرواز می کند، می تواند الکتریسیته ساکن را جمع کند. اگر این قبل از سوخت گیری از بین نرود، ممکن است قوس الکتریکی ایجاد شود و بخارات سوخت را مشتعل کند. برای جلوگیری از این امر، هواپیماها قبل از شروع سوخت‌رسانی به طور الکتریکی به دستگاه سوخت‌رسانی متصل می‌شوند و تا زمانی که سوخت‌گیری کامل نشده است، قطع نمی‌شوند. برخی از مناطق نیاز دارند که هواپیما و یا کامیون سوخت نیز زمین گیر شوند. سیستم های سوخت رسانی تحت فشار دارای سوئیچ مرده هستند تا از عملکرد نظارت نشده جلوگیری کنند.

پیش بینی تقاضا

در سال های اخیر، بازارهای سوخت به طور فزاینده ای بی ثبات شده اند. این امر، همراه با تغییر سریع برنامه های خطوط هوایی و تمایل به حمل سوخت اضافی در هواپیما، اهمیت پیش بینی تقاضا را افزایش داده است. در مارس 2022، فرودگاه بین‌المللی آستین-برگستروم، آستین نزدیک بود سوخت خود را تمام کند و احتمالاً هواپیماها را سرگردان کند. تکنیک‌های رایج پیش‌بینی شامل ردیابی برنامه‌ها و مسیرهای خطوط هوایی، مسافت مورد انتظار پرواز، روش‌های زمینی، بهره‌وری سوخت هر هواپیما و تأثیر عوامل محیطی مانند آب و هوا و دما است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *