تقویت اولین مزرعه بادی تجاری اسکاتلند

تقویت اولین مزرعه بادی تجاری اسکاتلند

به گزارش بازار نفت و گاز، ScottishPower اولین مزرعه بادی تجاری اسکاتلند را تقویت می کند. مزرعه بادی Hagshaw Hill متعلق به ScottishPower Renewables از سال 1995 در لانارکشایر جنوبی در خط مقدم تولید انرژی بادی در اسکاتلند قرار داشت و در طول عمر 28 ساله خود بیش از 895 مگاوات ساعت تولید کرد.

تقویت اولین مزرعه بادی

پس از تقریباً 30 سال خدمت، اولین مزرعه بادی تجاری اسکاتلند برای آماده سازی سایتی که برای کمک به تحقق اهداف خالص صفر بریتانیا، سوپرشارژ می شود، خاموش شد.

مزرعه بادی Hagshaw Hill متعلق به ScottishPower Renewables از سال 1995 در لانارکشایر جنوبی در خط مقدم تولید انرژی بادی در اسکاتلند قرار داشت و در طول عمر 28 ساله خود بیش از 895 مگاوات ساعت تولید کرد.

اکنون سایت 16 مگاواتی در شرف فرآیند تجدید نیرو است و به خانه 14 توربین بادی جدید با ظرفیت ترکیبی بیش از 79 مگاوات تبدیل می شود. پس از تکمیل، مزرعه بادی قادر خواهد بود از حدود نیمی از تعداد توربین‌ها، حدود پنج برابر بیشتر از قبل انرژی پاک و سبز تولید کند.

پروژه تقویت مجدد

پروژه تقویت مجدد هاگشاو هیل بخشی از جاه طلبی گسترده‌تر شرکت اسکاتلند پاور تجدیدپذیر برای به حداکثر رساندن کارایی سایت‌های موجود خود با جایگزینی توربین‌های قدیمی با مدل‌های جدید، قوی‌تر و کارآمدتر است.

Barry Carruthers، مدیر عامل Onshore در ScottishPower Renewables، توضیح می‌دهد: تعدادی از مزارع بادی ما، مانند بسیاری از نیروگاه‌های بادی در سراسر بریتانیا، شروع به پایان عمر عملیاتی خود کرده‌اند. اما تقویت مجدد به ما این امکان را می‌دهد که این نیروگاه‌های بادی را بسازیم، سایت‌هایی که می‌دانیم می‌توانند الکتریسیته سبز و کربن صفر را که برای رسیدن به خالص صفر نیاز داریم، کارآمدتر و توانی را که از آنها دریافت می‌کنیم به حداکثر برسانیم.»

«هگ شاو هیل یک نمونه عالی از این است. ما تقریباً 30 سال در این زمینه کار کرده‌ایم، می‌دانیم که این سایت چقدر خوب است و اکنون می‌توانیم هر سال برق کافی برای تأمین برق تقریباً 61000 خانه تولید کنیم. تقریباً نیمی از خانه‌ها در لانارکشایر جنوبی.»

“تجدید قدرت برای دستیابی به جاه طلبی های خالص صفر بسیار مهم است، اما ما باید بتوانیم سریعتر از آنچه قانون فعلی اجازه می دهد، این کار را انجام دهیم. ما این سایت‌ها را می‌شناسیم، می‌دانیم چگونه از آنها مراقبت کنیم و می‌دانیم اگر بتوانیم به اندازه کافی سریع آنها را تقویت کنیم، چقدر بیشتر می‌توانند برای بریتانیا ارائه کنند.»

فرصت‌های غیرمستقیم

انتظار می‌رود این پروژه بیش از 100 شغل را در اوج خود حفظ کند و حتی فرصت‌های غیرمستقیم بیشتری را در زمان از کار انداختن و ساخت و ساز برای زنجیره تامین حفظ کند. در حال حاضر کار برای جداسازی توربین ها و آماده سازی زمین در حال انجام است و شرکت اسکاتلندی Forsyth of Denny برنده قرارداد انحلال است.

مزایای اجتماعی پیشرفته

ScottishPower Renewables متعهد است که بهترین همسایه در جوامع ما باشد و تا به امروز بیش از 55 میلیون پوند از مزایای جامعه را در مزارع بادی خود به اشتراک گذاشته است. سایت تقویت‌شده Hagshaw Hill یک بسته مزایای اجتماعی پیشرفته را ارائه می‌کند، که بر موفقیت سایت قدیمی بنا شده و تضمین می‌کند که Hagshaw Hill میراثی طولانی مدت برای جامعه محلی خود به جا می‌گذارد.

روند انحلال در طول تابستان و تا اوایل پاییز ادامه خواهد داشت و تحویل اولین اجزای توربین جدید به سایت در می 2024 پیش بینی می شود. سایت جدید باید تا اوایل سال 2025 به طور کامل عملیاتی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *