قیمت اتیلن در بازار آسیا هفته گذشته

,
اتیلن

قیمت اتیلن در بازار آسیا هفته گذشته چه تغییری کرد؟

دو عامل مهم موجب شد تا قیمت اتیلن طی هفته گذشته در بازارهای آسیایی باثبات باقی بماند.

1: محدودیت های عرضه همچنان سایه سنگینی بر بازار انداخته است،

2: خریداران به خاطر مارجین های ضعیف در بازارهای پایین دستی، تمایلی برای خرید ندارند.

قیمت های اتیلن در بازارهای آسیایی در هفته منتهی به 3 مارس با وجود تمایل زیاد فروشندگان برای عرضه محصولات همچنان باثبات بود، زیرا خریداران در حاشیه ماندند و در نتیجه این تحولات موجب شد تا فعالیت های تجاری محدودی طی هفته گذشته در بازار رقم بخورد.

یک تولید کننده ژاپنی گفت : آنها همچنان استعلام خرید مربوط به محموله های نقدی که بین نیمه دوم مارس و نیمه اول آوریل تحویل داده می شود دریافت می کنند اما این استعلام ها در دسترس نبودند.

خریداران همچنان تمایلی برای خرید ندارند زیرا مارجین های ضعیف در بازارهای پایین دستی همچنان وجود دارد.

یک خریدار تایوانی در این باره گفت: اگر قیمت اتیلن بالاتر برود هیچ راهی وجود ندارد که بتوانم کسب و کار خودم را حفظ کنم زیرا نرخ کارکرد من پیش از این نیز بسیار پایین بوده است.

پیش بینی می شود نرخ عملکرد برخی از کراکرهای آسیایی که با نفتا تغذیه می شوند، در ماه مارس با افزایش روبرو شود، آن هم به دلیل بهبود اسپرد بین نفتا و اتیلن ولی منابع بازار بر این باورند که این تحولات می تواند فشار بر خریداران اتیلن را افزایش دهد.

قیمت اتیلن

قیمت اتیلن

در بازارهای بالادستی ، قیمتC+F Japan Naphtha Marker ، با 2.25 دلار در هر تن افزایش به 724.75 دلار در 3 مارس رسیده است.

داده های پلتس نشان می دهد که اسپرد اتیلن-نفتا به 235.25 دلار رسیده است، که این رقم کمتر از اسپرد معمولی 250 دلاری در هر تن برای تولیدکنندگان همگرا و اسپرد 300 تا 350 دلار در هر تن برای تولیدکنندگان غیرهمگرا است.

قیمت سی اف آر اتیلن شمال شرق آسیا بدون تغییر در روز 3 مارس به 960 دلار در هر تن رسیده است. این در حالی است که برخی تجار و تولیدکنندگان پیشنهاد قیمت 980 تا 1040 دلار در هر تن را ارائه داده بودند.

قیمت سی اف آر اتیلن در جنوب شرق آسیا نیز باثبات بود و به 980 دلار در هر تن رسیده است. قیمت فوب اتیلن کره جنوبی نسبت به هفته قبل باثبات بوده و به 930 دلار در هر تن رسیده است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: پلتس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *