سند اجرای طرح (SID) برای خرید سهام OZ

اجرای طرح SID برای خرید سهام سهام OZ - بازار نفت و گاز پتروشیمی

به گزارش بازار نفت و گاز، بی اچ پی توافقنامه ای را برای خرید OZ Minerals به مبلغ 6.4 میلیارد دلار امضا کرد. قیمت معامله نشان‌دهنده ارزش شرکتی 9.6 میلیارد دلار استرالیا (6.4 میلیارد دلار) برای OZL است. BHP قصد دارد از طریق ترکیبی از ذخایر نقدی موجود و معادل‌های نقدی خود و درآمدهای یک تسهیلات وام جدید، آن را تامین کند.

سند اجرای طرح (SID)

شرکت استخراج معدن استرالیا BHP یک سند اجرای طرح (SID) برای به دست آوردن تمام سرمایه سهام OZ Minerals Limited (OZL) به قیمت هر سهم 28.25 دلار استرالیا (19 دلار) امضا کرده است.

SID که از طریق شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت آن BHP Lonsdale Investments امضا شده است، به دنبال پیشنهاد غیرالزام آور شاخص BHP است که ماه گذشته اعلام شد.

شرایط و قیمت معامله

قیمت معامله نشان دهنده ارزش شرکتی 9.6 میلیارد دلار استرالیا (6.4 میلیارد دلار) برای OZL است.

این نشان دهنده حق بیمه 49.3 درصدی به قیمت پایانی OZL 18.92 دلار استرالیا برای هر سهم در 5 اوت 2022 و 59.8 درصد به VWAP 30 روزه OZL به مبلغ 17.67 دلار استرالیا به ازای هر سهم در 5 اوت 2022 است.

این توافقنامه مشروط به تکمیل یک دوره انحصاری بررسی دقیق چهار هفته ای است.

رای مثبت به طرح خرید

هیئت مدیره OZL به اتفاق آرا به سهامداران توصیه کرد که به این طرح رای مثبت دهند و مدیران OZL به سهام خود به نفع خرید رای دهند.

BHP قصد دارد از طریق ترکیبی از ذخایر نقدی موجود و معادل‌های نقدی خود و درآمدهای حاصل از یک تسهیلات وام جدید، این خرید را تأمین مالی کند.

مجموع بودجه موجود تحت این تسهیلات بیش از در نظر گرفتن مورد نیاز و تمام هزینه های مورد انتظار مرتبط با طرح است.

ترکیب دارایی‌ها، مهارت‌ها و تخصص

مایک هنری، مدیرعامل بی‌اچ‌پی، گفت: ترکیب دارایی‌ها، مهارت‌ها و تخصص فنی BHP و OZL فرصتی منحصربه‌فرد را فراهم می‌کند که تحت مالکیت جداگانه در دسترس نیست، با منابع تکمیلی از جمله چشم‌انداز اکتشاف سد بلوط و امکانات موجود در نزدیکی، که توسط تعادل قوی BHP پشتیبانی می‌شود. ورق، انضباط سرمایه و تعهد به توسعه پایدار.

ما از هیئت مدیره و مدیریت OZL برای مشارکت آنها در فرآیند بررسی دقیق تشکر می کنیم و مشتاقانه منتظر همکاری با یکدیگر برای ادامه اقدامات رو به جلو برای تکمیل معامله هستیم.

شرایط اجرای طرح SID

اجرای SID مشروط به شرایط خاصی از جمله دریافت تأییدیه‌های تنظیم‌کننده در برزیل و ویتنام، تأیید سهامداران OZL، تأیید دادگاه استرالیا است.

این شامل برخی مقررات انحصاری مرسوم از جمله محدودیت‌های «بدون فروشگاه» و «بدون صحبت» و حق تطبیق به نفع BHP برای پیشنهادات رقیب است.

شرایط نهایی قرارداد

علاوه بر این، این قرارداد همچنین شامل یک رژیم هزینه شکست متقابل 95 میلیون دلار استرالیا است که در شرایط خاص توسط BHP و OZL قابل پرداخت است. به گفته BHP، علاوه بر این، این معامله به OZL اجازه می دهد تا سود سهامی تا 1.75 دلار استرالیا به ازای هر سهم را در زمان یا قبل از اجرای معامله به سهامداران خود بپردازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *