خرید شرکت نپتون انرژی توسط توتال انرژی

خرید شرکت نپتون انرژی توسط توتال انرژی

به گزارش بازار نفت و گاز، طبق گزارش های بلومبرگ، TotalEnergies به دنبال خرید Neptune Energy است. نپتون با تمرکز بر خدمات اکتشاف و تولید نفت و گاز در خشکی و فراساحل، در نروژ، بریتانیا، اندونزی، الجزایر، هلند و سایر مناطق فعالیت می‌کند و حدود 130000 بشکه نفت در روز تولید می‌کند.

خرید شرکت نپتون انرژی

شرکت انرژی و نفت فرانسه توتال انرژی در حال بررسی خرید شرکت مستقل نفت و گاز Neptune Energy Group است.

طبق گزارش بلومبرگ، TotalEnergies یکی از خریداران بالقوه ای است که در مراحل اولیه بحث با نپتون شرکت کرده است، که می تواند بیش از 5 میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

در نوامبر سال گذشته، رویترز گزارش داد که انی مستقر در ایتالیا در حال مذاکره اولیه برای خرید نپتون در یک معامله بالقوه به ارزش حدود 5 تا 6 میلیارد دلار است.

شرکت نپتون انرژی

نپتون متعلق به صندوق سرمایه گذاری مستقل چین، شرکت سرمایه گذاری چین (CIC) و شرکت های سهام خصوصی Carlyle Group و CVC Capital Partners است.

این شرکت بر خدمات اکتشاف و تولید نفت و گاز در خشکی و فراساحل متمرکز است و در نروژ، بریتانیا، اندونزی، الجزایر، هلند و سایر مناطق فعالیت دارد.

شرکت نپتون انرژی حدود 130000 بشکه معادل نفت در روز تولید می کند که سه چهارم تولید آن گاز است.

عرضه اولیه عمومی

در آگوست سال گذشته، Neptune Energy از برنامه های خود برای عرضه اولیه عمومی رونمایی کرد که به دلیل شرایط آن زمان بازارهای مالی، فرصتی را ندید.

به طور جداگانه، نپتون با شرکت انرژی پاک نروژی Horisont Energi برای کشف پروژه های ذخیره سازی CO2 در نروژ، برای ذخیره کربن بیشتر تا سال 2030 همکاری کرده است.

در اوایل ماه جاری، Neptune Energy با شرکت فناوری سه بعدی Eserv مستقر در بریتانیا برای ایجاد نرم‌افزار دوقلو دیجیتالی برای دو پلتفرم در دریای شمال هلند قراردادی امضا کرد.

بر اساس مفاد قرارداد، Eserv پلتفرم‌های D15-A و K12-C را که توسط نپتون اداره می‌شوند و در فراساحل هلند قرار دارند، دیجیتالی می‌کند.

گفته می‌شود که نرم‌افزار دوقلوی دیجیتال جدید به مهندسان کمک می‌کند تا کارهای سنتی فراساحلی را از یک مکان خشکی انجام دهند، تا برنامه‌های کاری را پیش ببرند و هزینه‌ها را کاهش دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *