خرید شرکت اکتشاف و توسعه اورانیوم و کبالت مستقر در کانادا

خرید شرکت اکتشاف و توسعه اورانیوم و کبالت مستقر در کانادا

به گزارش بازار نفت و گاز، اورانیوم انرژی شرکت UEX مستقر در کانادا را به قیمت 181 میلیون دلار خریداری می کند. UEX دارای مجموعه ای متشکل از 29 پروژه اورانیوم است که مناطق مهمی از بخش شرقی تولید کننده و بخش غربی در حال توسعه حوضه پربار آتاباسکا را پوشش می دهد.

خرید شرکت اکتشاف و توسعه اورانیوم

شرکت انرژی اورانیوم (UEC) مستقر در ایالات متحده با خرید شرکت اکتشاف و توسعه اورانیوم و کبالت مستقر در کانادا UEX در معامله ای به ارزش 234 میلیون دلار کانادا (181 میلیون دلار) موافقت کرده است.

طبق شرایط این معامله، UEC تمام سهام مشترک UEX را از طریق یک برنامه قانونی ترتیبات تحت قانون شرکت های تجاری کانادا به دست خواهد آورد.

سهامداران UEX 0.0831 از یک سهم مشترک UEC را در ازای هر سهم از سهام عادی UEX دریافت خواهند کرد.

نسبت مبادله سهام نشان‌دهنده در نظر گرفتن حدود 0.43 دلار کانادا (0.33 دلار) به ازای هر سهم UEX است که تقریباً 50 درصد حق بیمه نسبت به قیمت پایانی سهام UEX در 10 ژوئن 2022 است.

انتظار می رود پس از بسته شدن معامله، سهامداران UEC حدود 86.3 درصد و سهامداران UEX 13.7 درصد از سهام شرکت ترکیبی را در اختیار داشته باشند.

معامله شرکت اورانیوم

امیر عدنانی رئیس و مدیر عامل UEC گفت: خرید اورانیوم وان آمریکا توسط UEC در دسامبر 2021 بزرگترین معامله M&A در بخش اورانیوم در حدود یک دهه گذشته بود.

این معامله برای شرکت بسیار جذاب بود و ما شاهد واکنش بسیار مثبتی از سوی سهامداران و بازار بوده ایم. همچنین بزرگترین معامله M&A آمریکای شمالی در بخش اورانیوم پس از خرید U1A است.

این معامله بر استراتژی پیشرو در بخش UEC به عنوان شرکت اورانیوم 100 درصد بدون پوشش اورانیوم با دارایی‌هایی که فقط در نیمکره غربی دارد، سریع‌ترین رشد را نشان می‌دهد.

UEX دارای مجموعه ای متشکل از 29 پروژه اورانیوم است که مناطق مهمی از بخش شرقی تولید کننده و بخش غربی در حال توسعه حوضه پربار آتاباسکا را پوشش می دهد.

سرمایه گذاری مشترک

پنج پروژه در مرحله منابع پیشرفته هستند و در حال حاضر در شراکت سرمایه گذاری مشترک قوی با معدنچیان اورانیوم هستند که UEC را قادر می سازد تا به صورت عملیاتی در ایالات متحده متمرکز بماند و در عین حال از یک خط لوله توسعه جدید با پتانسیل اکتشاف در کانادا بهره مند شود.

گفته می شود که مجموعه این شرکت مکمل دارایی های آماده تولید کوتاه مدت و دارایی های برون فیلد UEC در ایالات متحده و دارایی های کانادا با پتانسیل میان مدت و بلندمدت است.

UEC ترازنامه ای با بیش از 180 میلیون دلار دارایی نقدی و نقدی، بدهی صفر، پشتیبانی از آمادگی تولید و توانایی پیشبرد سبد پروژه تقویت شده دارد.

انتظار می‌رود که ترازنامه قوی آن به UEX سرمایه بیشتری برای تأمین مالی ادامه اکتشاف پروژه‌های خود در حوزه Athabasca و Nunavut ارائه دهد.

سبد استراتژیک از دارایی ها

راجر لماتر، رئیس و مدیر عامل UEX گفت: این معامله با UEC نشان دهنده تلاش های تیم UEX برای ایجاد ارزش از طریق ایجاد یک سبد استراتژیک جذاب از دارایی ها است و در نهایت یک نتیجه عالی برای سهامداران UEX ارائه می دهد و تکمیل کننده خرید اخیر ما از JCU (کانادا) است. شرکت اکتشاف محدود (“JCU”).

ترکیب UEC و UEX دو پرتفوی بسیار قوی و مکمل را گرد هم می آورد و علاوه بر حق بیمه قابل توجه، فرصت مشارکت در رشد مداوم UEC را برای سهامداران ما فراهم می کند.

سهامداران UEX در معرض دید قابل توجهی از دارایی های معدنی کم هزینه ISR ایالات متحده (بازیابی در محل) آماده تولید، یک سبد فیزیکی قابل توجه اورانیوم، ترازنامه قوی و دسترسی به سرمایه خواهند بود.

پیش بینی می شود این معامله در سه ماهه سوم سال 2022 تکمیل شود.

BMO Capital Markets و Rothschild & Co به عنوان مشاور مالی و McMillan به عنوان مشاور حقوقی UEC در این معامله عمل می کنند، در حالی که TD Securities و Sprott Capital Partners به ​​عنوان مشاور مالی و Koffman Kalef به عنوان مشاور حقوقی UEX عمل می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *