سرمایه گذاری مشترک 10 میلیون دلاری قطر انرژی

,
سرمایه گذاری مشترک 10 میلیون دلاری قطر انرژی

به گزارش بازار نفت و گاز، قطر انرژی 10 میلیارد دلار قرارداد پروژه شمال فیلد جنوبی را به Technip، CCV اعطا کرد. قرارداد EPC برای تأسیسات خشکی پروژه 16 میلیون تنی گاز طبیعی مایع در سال است که شامل تحویل دو قطار بزرگ، یک تأسیسات جذب و جداسازی کربن دی‌اکسید کربن و تأسیسات مرتبط در شهر صنعتی راس لافان است.

سرمایه گذاری مشترک

QatarEnergy یک قرارداد مهندسی، تدارکات و ساخت (EPC) به ارزش حدود 10 میلیارد دلار برای پروژه شمال فیلد جنوبی (NFS) در قطر به یک سرمایه گذاری مشترک (JV) از شرکت Technip Energies و Consolidated Contractors (CCC) واگذار کرده است.

قرارداد EPC برای تاسیسات خشکی پروژه 16 میلیون تنی گاز طبیعی مایع (LNG) سالانه (Mtpa) است.

قرارداد LNG و سرمایه گذاری ها

بر اساس این قرارداد، تکنیپ انرژی و پیمانکاران تلفیقی مسئولیت تحویل دو قطار بزرگ را بر عهده خواهند داشت. هر یک از قطارها ظرفیت سالانه هشت میلیون تن (Mtpa) LNG را خواهند داشت.

این سرمایه گذاری مشترک همچنین تسهیلات جذب و جداسازی کربن دی اکسید کربن به میزان 1.5Mtpa را فراهم می کند. در مقایسه با پروژه های مشابه LNG، انتظار می رود که این امر منجر به کاهش بیش از 25 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای شود.

علاوه بر این، این پروژه دارای امکانات مرتبط برای تصفیه گاز، بازیافت مایعات گاز طبیعی و استخراج و پالایش هلیوم در شهر صنعتی راس لافان خواهد بود.

روابط با قطر انرژی

Arnaud Pieton، مدیر عامل Technip Energies گفت: ما بسیار مفتخریم که توسط قطر انرژی این پروژه بزرگ LNG را به همراه شریک قدیمی خود CCC، یک شرکت ساختمانی پیشرو برای قطارهای LNG دریافت کردیم.

این جایزه گواهی بر اعتماد، وسعت و قدرت روابط ما با قطر انرژی است. این پروژه جدید همچنین نشان دهنده رهبری ما در بازار LNG و همچنین توانایی اثبات شده ما برای ادغام فناوری ها به سمت LNG کم کربن است که در حل مشکل سه گانه انرژی مقرون به صرفه، در دسترس و پایدار ضروری است.

میزان سهام پروژه

قطر انرژی 75 درصد از سهام پروژه شمال فیلد جنوبی را در اختیار دارد. این شرکت دولتی قطر برای پروژه LNG با TotalEnergies، Shell و ConocoPhillips برای باقی مانده مالکیت 25 درصدی قراردادهای مشارکت در محل دارد.

در کنار پروژه شمال فیلد شرق (NFE)، شمال فیلد جنوبی ظرفیت فعلی تولید LNG قطر را از 77Mtpa به 126Mtpa افزایش خواهد داد.

مدیرعامل قطر انرژی

سعد شریدا الکعبی، وزیر کشور در امور انرژی و رئیس و مدیرعامل قطر انرژی گفت: قطرانرژی مفتخر است که نقطه عطف مهم دیگری را در بزرگترین پروژه LNG جهان اعلام کند و تعهد ما را برای تامین تقاضای جهانی برای گاز طبیعی تقویت کند.

پروژه NFS یک توسعه منحصر به فرد است که ردپای محیطی خود را با طراحی به حداقل می رساند. این شامل یکی از بزرگترین تأسیسات جذب و جداسازی CO2 است و گام مهمی در جهت دستیابی به هدف قطر انرژی برای بیش از 11 MTPA از جذب و جداسازی CO2 تا سال 2035 است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *