صادرات LNG قطر به آلمان

صادرات LNG قطر به آلمان

به گزارش بازار نفت و گاز، قطرانرژی، کونوکوفیلیپس قرارداد عرضه بلندمدت LNG قطر به آلمان را برای حداقل 15 سال امضا کردند. بر اساس این دو SPA، یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به ConocoPhillips مقادیر توافق شده را خریداری خواهد کرد تا به پایانه دریافت “LNG آلمان” تحویل داده شود، که در حال حاضر در برونسبوتل در شمال آلمان در حال توسعه است و انتظار می‌رود تحویل در سال 2026 آغاز شود.

صادرات LNG قطر به آلمان

قطر انرژی از امضای دو قرارداد بلندمدت خرید و فروش LNG (SPA) بین قطر انرژی و شرکت های وابسته به کونوکو فیلیپس برای تحویل حداکثر دو (2) میلیون تن (MTPA) در سال LNG از قطر به آلمان خبر داد.

بر اساس این دو SPA، یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به ConocoPhillips مقادیر توافق شده را خریداری خواهد کرد تا به پایانه دریافت “LNG آلمان” تحویل داده شود، که در حال حاضر در برونسبوتل در شمال آلمان در حال توسعه است و انتظار می‌رود تحویل در سال 2026 آغاز شود.

سرمایه گذاری مشترک در LNG

حجم LNG از دو سرمایه گذاری مشترک بین QatarEnergy و ConocoPhillips که دارای منافع در پروژه های شمال شرق قطر (NFE) و North Field South (NFS) هستند، تامین می شود.

SPAها امروز توسط جناب آقای سعد شریدا الکعبی، وزیر کشور در امور انرژی، رئیس و مدیرعامل قطر انرژی و آقای رایان لنس، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت کونوکو فیلیپس، در یک رویداد ویژه که در مقر قطر انرژی در دوحه با حضور مدیران ارشد هر دو شرکت.

تامین سالانه 2 میلیون تن LNG

جناب آقای سعد شریدا الکعبی طی سخنانی در مراسم امضای قرارداد گفت: ما از امضای این قراردادها با شریک خود کونوکو فیلیپس برای تامین سالانه 2 میلیون تن LNG به آلمان از دو شرکت مشترک قطر انرژی و کونوکو فیلیپس خرسندیم. در پروژه‌های توسعه NFE و NFS LNG که از سال 2026 شروع می‌شود. این توافق‌ها به دلایل متعددی مهم هستند. آنها اولین عرضه بلندمدت LNG به آلمان را با دوره عرضه حداقل 15 سال نشان می دهند، بنابراین به امنیت انرژی بلندمدت آلمان کمک می کنند.

آنها همچنین نشان دهنده اوج تلاش بین دو شریک قابل اعتماد، قطر انرژی و کونوکو فیلیپس، طی سالیان متمادی برای ارائه راه حل های قابل اعتماد و معتبر تامین LNG به مشتریان در سراسر جهان و امروزه برای مصرف کنندگان نهایی آلمانی هستند. این نشانی عینی از عزم قطرانرژی برای تامین انرژی قابل اعتماد برای تمام بازارهای بزرگ در سراسر جهان و تعهد ما به مردم آلمان است.

تامین امنیت انرژی آلمان و اروپا

وزیر عالی الکعبی افزود: آلمان بزرگترین بازار گاز در اروپا است که تقاضای قابل توجهی در بخش های صنعتی، برق و خانگی دارد و ما متعهد هستیم که به امنیت انرژی آلمان و اروپا در کل کمک کنیم. قراردادهایی که امروز در شرف امضای آن هستیم، جلوه دیگری از این تعهد است که از طریق سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی که انجام داده‌ایم و همچنان انجام می‌دهیم در کل زنجیره ارزش گاز که شامل افزایش ظرفیت تولید در قطر و پروژه صادرات LNG در گلدن گذر است، تقویت می‌شود.

ایالات متحده. این سرمایه‌گذاری‌ها همچنین شامل اجرای بزرگترین برنامه ساخت کشتی LNG در تاریخ بخش انرژی و همچنین تضمین تعهدات بلندمدت در زیرساخت‌های دریافت LNG در چندین کشور اروپایی است. گفت‌وگوی ما با شرکای اروپایی‌مان با هدف دستیابی به امنیت انرژی بیشتر، ثبات بازار طولانی‌مدت و انتقال آرام‌تر انرژی به نفع همه ادامه دارد.

عرضه LNG به بازارهای جهانی

وزیر الکعبی تشکر و قدردانی خود را از تیم‌های دو طرف که تلاش و فداکاری آنها باعث شد این توافق‌ها امکان‌پذیر شد، ابراز کرد و سخنان خود را با ادای احترام به رهبری حضرت امیر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی و رهبری خردمندانه ایشان به پایان رساند.

از سوی دیگر، آقای رایان لنس، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کونوکو فیلیپس گفت: «قطرانرژی و کونوکو فیلیپس از فرصتی برای عرضه مسئولانه و ایمن LNG به بازارهای جهانی از پروژه‌های توسعه قطر هیجان‌زده هستند.»

منابع قابل اطمینان تامین LNG در اروپا

آقای لنس افزود: “این توافقنامه ها راه حل جذابی برای برداشت LNG برای سرمایه گذاری های مشترک جدید ما با QatarEnergy فراهم می کند و سرمایه گذاری های مشترک را به عنوان منابع قابل اطمینان تامین LNG در اروپا قرار می دهد.”

مشارکت ConocoPhillips در پروژه‌های توسعه LNG میدان شمالی شامل 3.125 درصد سهم در پروژه NFE و 6.25 درصد در پروژه NFS است که قرار است به ترتیب در سال‌های 2026 و 2027 شروع به تولید کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *