کاهش واردات گاز طبیعی مایع LNG در آرژانتین

کاهش واردات گاز طبیعی مایع LNG در آرژانتین

به گزارش بازار نفت و گاز، آرژانتین برای تکمیل خط لوله گاز از Vaca Muerta با Tenaris قرارداد می بندد. این کار باعث کاهش واردات گاز طبیعی مایع LNG در آرژانتین می شود. انرجیا آرژانتین 582 کیلومتر خطوط لوله با قطر 36 اینچ و 74 کیلومتر خطوط لوله 30 اینچ را خریداری خواهد کرد که برای مرحله اول پروژه خط لوله گاز بین تراتاین، در Neuquén، و Saliquelló، در استان بوئنوس آیرس استفاده خواهد شد.

تکمیل خط لوله گاز از Vaca Muerta

بر اساس گزارش ها، شرکت دولتی آرژانتین، انرژی آرژانتین، قراردادی را با سازنده خط لوله تناریس برای تکمیل خط لوله ای که گاز طبیعی را از سازند شیل Vaca Muerta تامین می کند، امضا کرده است.

این قرارداد گامی مهم به سوی تکمیل پروژه خط لوله گاز به طول 563 کیلومتر است.

به گزارش رویترز، به عنوان بخشی از این قرارداد، این شرکت آرژانتینی 582 کیلومتر خطوط لوله با قطر 36 اینچ و 74 کیلومتر خطوط لوله 30 اینچی را خریداری خواهد کرد.

خط لوله گاز Vaca Muerta

این خطوط لوله برای مرحله اول پروژه خط لوله گاز بین Tratayén، در Neuquén، و Saliquelló، در استان بوئنوس آیرس، همراه با پروژه‌های دیگر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

مرحله اول ساخت و ساز ممکن است 18 ماه طول بکشد و شامل سرمایه گذاری عمومی بیش از 1.5 میلیارد دلار باشد.

کاهش واردات گاز طبیعی مایع

این پروژه به آرژانتین کمک می کند تا واردات پرهزینه گاز طبیعی مایع (LNG) را کاهش دهد و کسری انرژی را که مانع از بهبود اقتصادی این کشور شده بود، معکوس کند.

همچنین انتظار می رود که خط لوله گاز 25 درصد در حجم گاز انتقالی از میدان بزرگ Vaca Muerta افزایش یابد.

Vaca Muerta یک سازند زمین‌شناسی از ژوراسیک پسین تا کرتاسه اولیه است که در حوضه Neuquén در شمال پاتاگونیا، آرژانتین واقع شده است.

گفته می شود که سازند شیل چهارمین ذخایر بزرگ نفت غیر متعارف و دومین ذخایر بزرگ گاز جهان است.

به گفته رویترز، علاوه بر این، دادگاه آرژانتین در حال حاضر در حال بررسی قرارداد است که در مرکز اختلافات داخلی در ائتلاف چپ میانه حاکم بوده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *