تولید گاز طبیعی تجدیدپذیر در نیروگاه بیوگاز دانمارک

تولید گاز طبیعی تجدیدپذیر در نیروگاه بیوگاز دانمارک

به گزارش بازار نفت و گاز، CIP پروژه Envo Biogas در دانمارک را از Anaergia خریداری می کند. پس از راه اندازی ظرفیت کامل خود که تا سال 2025 پیش بینی می شود، نیروگاه بیوگاز دانمارکی حدود 40 میلیون نیوتن متر مکعب گاز طبیعی تجدیدپذیر در سال از طریق تبدیل نزدیک به 900000 تن خوراک پایدار سبز تولید خواهد کرد.

نیروگاه بیوگاز دانمارک

شرکای زیرساخت کپنهاگ (CIP) Envo Biogas، یک پروژه بیومتان در دانمارک را با قیمتی نامشخص از Anaergia خریداری کرده است.

این خرید توسط صندوق ۱ میلیارد یورویی CI Advanced Bioenergy شرکت مدیریت سرمایه گذاری دانمارکی انجام شد که بر سرمایه گذاری سهام در زیرساخت های انرژی زیستی پیشرفته در سراسر اروپا و آمریکای شمالی تمرکز دارد.

تبدیل سوخت‌های تجدیدپذیر

Anaergia یک شرکت کانادایی است که در حال توسعه تاسیسات در مقیاس بزرگ است که زباله‌های آلی را به سوخت‌های تجدیدپذیر و انرژی تبدیل می‌کند. این پروژه توسعه را در سال 2021 به دست آورد و متعاقباً توسعه آن را به پایان رساند.

اولین گاز از کارخانه Envo Biogas در نوامبر 2022 به دست آمد. گاز تولید شده به شبکه گاز طبیعی موجود وارد می شود تا جایگزین گاز فسیلی شود.

پروژه بیوگاز در مقیاس بزرگ

توماس دالزگارد، شریک زیرساخت کپنهاگ گفت: ما بسیار خرسندیم که اولین سرمایه گذاری خود را در یک پروژه بیوگاز در مقیاس بزرگ و مدرن در دانمارک انجام دادیم که نه تنها انرژی سبز، بلکه مشاغل و سرمایه گذاری در جامعه محلی ایجاد می کند.

این یک دستاورد بزرگ توسط Anaergia بود که به اولین گاز در نوامبر 2022 رسید، ما مشتاقانه منتظر همکاری با سهامداران محلی، کشاورزان و تامین کنندگان هستیم. ادامه ساخت کارخانه که پس از شروع به کار کامل، سهم قابل توجهی در انتقال سبز در شهرداری توندر و دانمارک دارد، ادامه خواهد یافت.

راه اندازی ظرفیت کامل

پس از راه اندازی ظرفیت کامل خود که تا سال 2025 پیش بینی می شود، نیروگاه بیوگاز دانمارکی حدود 40 میلیون نیوتن متر مکعب گاز طبیعی تجدیدپذیر در سال تولید خواهد کرد. این امر از طریق تبدیل نزدیک به 900000 تن خوراک پایدار سبز که شامل ضایعات آلی کشاورزی و صنعتی می شود، محقق خواهد شد.

اندرو بندک، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل آنارژیا گفت: با پیشرفت پروژه Envo Biogas Tønder و افزودن ارزش قابل توجه، اکنون زمان مناسب برای Anaergia است تا این تسهیلات را واگذار کند و از درآمد حاصل از آن برای پیشبرد پروژه های جدید و موجود در اروپا استفاده کند.

ما مشتاقانه منتظر کمک به شرکای زیرساخت کپنهاگ در تکمیل ساخت این پروژه و همکاری با آنها در آینده هستیم.

بزرگترین نیروگاه بیوگاز در اروپا

پروژه Envo Biogas که یکی از بزرگترین نیروگاه های بیوگاز در اروپا است، همچنین دی اکسید کربن بیوژنیک (CO2) تولید می کند که توسط انرژی اروپا برای تولید متانول سبز سبز استفاده می شود، که به عنوان سوخت توسط کشتی های کانتینری استفاده می شود.

انرژی اروپا از CO2 برای تاسیسات power-to-X خود استفاده خواهد کرد که در حال حاضر در Kassø در حال ساخت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *