شروع مجدد پروژه سکوی نفت West White Rose

شروع مجدد پروژه سکوی نفت West White Rose

به گزارش بازار نفت، Cenovus شروع مجدد پروژه West White Rose را اعلام کرد. اولین نفت از این سکو در نیمه اول سال 2026 پیش بینی می شود و پیش بینی می شود اوج تولید به حدود 80000 بشکه در روز (ببل در روز)، 45000 بشکه در روز خالص به Cenovus تا پایان سال 2029 برسد.

راه اندازی مجدد پروژه

Cenovus Energy Inc. (TSX: CVE) (NYSE: CVE) و شرکای آن برای راه اندازی مجدد پروژه West White Rose در فراساحل نیوفاندلند و لابرادور توافق کرده اند. اولین نفت از این سکو در نیمه اول سال 2026 پیش بینی می شود و پیش بینی می شود اوج تولید به حدود 80000 بشکه در روز (ببل در روز) و 45000 بشکه در روز خالص به Cenovus تا پایان سال 2029 برسد.

صاحبان سرمایه گذاری مشترک با یکدیگر همکاری کرده اند تا به طور قابل توجهی این پروژه را در 16 ماه گذشته راه اندازی کنند. الکس پوربایکس، رئیس و مدیر اجرایی Cenovus گفت: در نتیجه، ما مطمئن هستیم که راه‌اندازی مجدد West White Rose در مقایسه با گزینه رها کردن و از کار افتادن، ارزش بالاتری برای سهامداران ما دارد. با تکمیل حدود 65 درصدی پروژه، همراه با کار انجام شده در 16 ماه گذشته برای تعیین برآورد هزینه و تجدید نظر در برنامه پروژه، ما به تصمیم خود برای راه اندازی مجدد این پروژه در سال 2023 اطمینان داریم.

تجدید ساختار

تصمیم راه‌اندازی مجدد مبتنی بر تجدید ساختار شرکت Cenovus در سپتامبر 2021 در زمینه‌های رز سفید و Terra Nova است و هم‌ترازی استراتژیک را در بین این دو دارایی بهبود می‌بخشد. Cenovus و Suncor به‌عنوان بخشی از بازسازی، توافق‌نامه‌ای امضا کردند که به موجب آن Cenovus علاقه کاری خود را در زمینه رز سفید و توسعه‌های ماهواره‌ای کاهش می‌دهد در حالی که Suncor با تصویب مجدد پروژه رز سفید غربی، سهام بیشتری را در اختیار خواهد گرفت. Cenovus سهام خود را در زمینه اصلی به 60 درصد از 72.5 درصد و از 68.875 درصد در پسوندهای ماهواره به 56.375 درصد کاهش داده است. نالکور 5 درصد در زمینه های ماهواره ای بهره دارد.

کمک به تصمیم برای راه اندازی مجدد پروژه، ساختار حق امتیاز اصلاح شده با دولت نیوفاندلند و لابرادور است که تدابیری را برای اقتصاد پروژه در دوره هایی با قیمت های پایین کالا فراهم می کند.

سرمایه باقی مانده

انتظار می رود سرمایه باقی مانده برای دستیابی به نفت اول حدود 2.0 تا 2.3 میلیارد دلار خالص برای Cenovus باشد. این شامل هزینه های ساخت حدود 1.6 تا 1.8 میلیارد دلار خالص برای Cenovus برای تکمیل سکوی کامل West White Rose و حدود 400 تا 500 میلیون دلار خالص برای Cenovus برای حفاری زیر دریا و تکمیل کار و تولید، ذخیره و تخلیه شناور SeaRose است. تمدید عمر دارایی کشتی (FPSO). سرمایه برای تکمیل پروژه تا حد زیادی با به تعویق انداختن هزینه های برنامه ریزی شده از رده خارج از 1.6 تا 1.8 میلیارد دلار طی پنج سال آینده که در طرح تجاری ارائه شده در روز سرمایه گذار Cenovus در دسامبر 2021 در نظر گرفته شده بود، جبران می شود.

در برآورد سرمایه پروژه West White Rose گنجانده شده است 120 میلیون دلار خالص برای Cenovus که در سال 2022 هزینه می شود زیرا این شرکت برای راه اندازی مجدد کامل پروژه West White Rose در سال 2023 تلاش می کند. این مبلغ در به روز رسانی بعدی به راهنمای شرکت Cenovus در سال 2022 اضافه خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *