بازگشت صف‌های طولانی بنزین در ونزوئلا

,
بازگشت صف‌های طولانی بنزین در ونزوئلا

بازگشت صف‌های طولانی بنزین در ونزوئلا  به گزارش بازار نفت و گاز ایران، توقف فعالیت پالایشگاه‌های نفت ونزوئلا و عدم واردات گازوئیل و بنزین باعث تشکیل مجدد صف‌های طولانی در پمپ بنزین‌های این کشور شده است.

عدم واردات گازوئیل به ونزوئلا

به گزارش بازار نفت  به نقل از ر رویترز، صف‌های طولانی رانندگان ونزوئلایی در پمپ بنزین‌ها به‌خاطر توقف فعالیت پالایشگاه‌های نفت این کشور و همچنین عدم واردات گازوئیل و بنزین دوباره آغاز شده‌است.

 رانندگان در ونزوئلا در سال‌های 2020 و 2021 مجبور بودند روزها برای گرفتن بنزین در صف بمانند و کشاورزان به‌خاطر کمبود گازوئیل فعالیت خود را متوقف کرده بودند. کمبود سوخت در این کشور در اوایل سال جاری میلادی با واردات نفت خام ایران و تقویت تولید پالایشگاهی آرام شده بود.

 اما شبکه پالایشگاهی ونزوئلا دوباره بخشی از ظرفیت خود را به‌خاطر مشکلات فنی در واحدهای مربوط به تولید سوخت موتور از دست داده که باعث دور جدید کمبود سوخت شده‌است.

بخش مرکزی ونزوئلا بیش‌از دیگر مناطق با کمبود سوخت مواجه است و این شرایط هنوز به کاراکاس راه نیافته است. اما صف‌های طولانی در پمپ‌بنزین‌ها دوباره در ایالت فالکون، مقر بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های نفت ونزوئلا دیده می‌شود.

 صدها راننده موتورسیکلت که اصلی‌ترین وسیله حمل‌ونقل در ونزوئلا است، هر روز صبح در پمپ‌بنزین‌ها پرسه می‌زنند تا فرصتی برای پر کردن باک خود پیدا کنند.

 بخش‌هایی از پالایشگاه آموای، بزرگ‌ترین پالایشگاه ونزوئلا با ظرفیت پالایش 645 هزار بشکه در روز در ایالت فالکون از هفته گذشته تعطیل بوده‌است. این سومین تعطیلی این پالایشگاه از ابتدای تابستان به‌خاطر قطعی برق و مشکلات برنامه‌ریزی نشده است. این واحد از پالایشگاه آموای 23 روز در سال جاری میلادی خاموش بوده‌است.

متخصصانی از شرکت بازرگانی نفت ایران در حال تعمیر پالایشگاه ال‌پالیتو با ظرفیت 146 هزار بشکه در روز هستند. ایران میلیون‌ها بشکه نفت در سال جاری میلادی برای تغذیه این پالایشگاه‌ و سایر پالایشگاه‌های ونزوئلا به این کشور صادر کرده تا آنها را در بحبوحه نبود درجه‌های سبک‌تر نفت جهت تولید سوخت زنده نگه‌دارد.

مطالعه نمایید: تولید نفت‌خام اوپک‌پلاس کاهش یافته است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *