معكوس صعودي قیمت نفت در سال 2022

,
معكوس صعودي قیمت نفت

معكوس صعودي قیمت نفت بر اساس داده های EIA به نقل از بازار نفت و گاز ایران بر این اساس می باشد، که رشد قیت نفت نسبت به سال گذشته ۳ درصد کاهش داشته است.

کاهش قیمت نفت در سال 2022

قیمت نفت خام امروز پس از گزارش اداره اطلاعات انرژی از برداشت موجودی انبار ۳,۱ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۲۸ اکتبر افزایش یافت.EIA همچنین اعلام کرد که ذخایر نفت در این زمان از سال با ۴۳۶.۸ میلیون بشکه، ۳ درصد کمتر از میانگین پنج ساله بوده است. یک هفته پیش از آن، میزان ذخایر ۲.۶ میلیون بشکه برآورد شده بود.در مورد سوخت، EIA تصویری متفاوت را تخمین زد.
در  مقاله معكوس صعودي قیمت نفت، ذخایر بنزین در هفته آخر اکتبر ۱,۳ میلیون بشکه کاهش یافت و تولید آن ۹.۵ میلیون بشکه در روز بود.درگزارش EIA موجودي ميعانات ميان تقطير، با افزایش كم ذخايرمخازن برای هفته گذشته ۴۰۰۰۰۰ بشکه برآورد كرده است که میانگین تولید آن ۵,۱ میلیون بشکه در روز بوده است .این در مقایسه با تولید جزئی دیگر ۲۰۰۰۰۰ بشکه ای در هفته گذشته با میانگین تولید ۵ میلیون بشکه در روز بوده است.
وضعیت عرضه ميعانات ميان تقطير کاملاً جدی است و تحلیلگران بیشتر در مورد کمبود گازوئیل هشدار می دهند. یکی از تامین کنندگان سوخت هشدار داد که سوخت دیزل در آستانه کمبود عرضه است و قیمت رابراي مصرف کننده ها بالا می برد.
یک گزارش CBS با استناد به یک اقتصاددان سعی در مقابله با این هشدار داشت که گفت: «اگر در تمام دنیا عرضه متوقف شود، ما ۲۵ روز دیزل خواهیم داشت. اما عرضه جهاني متوقف نمی شود. ما روی توقف آن حساب نمی کنیم.»
با این حال، به نظر می رسد مشکل سوخت دیزل این است که «پالايشگاههاي بزرگ سوخت دیزلی» کافی در دسترس نیستند. به عبارت دیگر، پس از تعطیلی دو سال گذشته ظرفیت پالایشی کافی برای تولید گازوئیل کافی برای تامین تقاضا وجود ندارد.در همین حال، طبق گزارش‌های تایید نشده در رسانه‌های اجتماعی،معكوس صعودي قیمت نفت  این هفته به لطف دلار ضعیف‌تر در حال افزایش بوده است و امیدوار است که چین به زودی سیاست‌های خود در برابر کووید صفر را اصلاح کند.

برای اطلاع از وضعیت نفت جهانی در فصل زمستان کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *