افزایش هزینه های تولید نفت و گاز بریتانیا

افزایش هزینه های تولید نفت و گاز بریتانیا

به گزارش بازار نفت و گاز، قرارداد خدمات مداخله می تواند منجر به افزایش هزینه های تولید نفت و گاز بریتانیا شود. بررسی فاز 1 سازمان رقابت و بازار (CMA) نشان داده است که بیکر هیوز و آلتوس دو بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات لوله‌کشی و پمپاژ سیم‌پیچ در بریتانیا هستند و در حال حاضر در عرضه این خدمات رقابت بسیار نزدیکی دارند.

افزایش هزینه های تولید نفت و گاز بریتانیا

خرید Altus توسط بیکر هیوز می تواند منجر به این شود که اپراتورهای نفت و گاز در بریتانیا با معامله بدتری برای برخی خدمات مداخله چاه مواجه شوند.

خدمات مداخله چاه خدمات ضروری است که توسط اپراتورهای نفت و گاز برای مدیریت تولید چاه، ارائه تشخیص چاه و اصلاح وضعیت یا پیکربندی چاه استفاده می شود. بیکر هیوز و آلتوس هر دو خدمات مداخله چاه های مختلفی را در بریتانیا ارائه می کنند، از جمله به اپراتورهای فعال در فلات قاره بریتانیا.

رقابت ارائه‌دهنده های خدمات

تحقیقات فاز 1 سازمان رقابت و بازار (CMA) نشان داده است که بیکر هیوز و آلتوس دو بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات لوله‌کشی و پمپاژ سیم‌پیچ در بریتانیا هستند و در حال حاضر در عرضه این خدمات رقابت بسیار نزدیکی دارند. پس از این معامله، بیکر هیوز تنها با یک تامین کننده بزرگ دیگر هالیبرتون و تعداد کمی از تامین کنندگان دیگر که رقبای بسیار ضعیف تری در بریتانیا هستند، روبرو خواهد شد.

افزایش قیمت ها با ادغام شرکت ها

بنابراین CMA نگران است که از دست دادن رقابت بین شرکت‌های ادغام شونده می‌تواند منجر به قیمت‌های بالاتر، کاهش انتخاب و خدمات با کیفیت پایین‌تر برای مشاغلی در بریتانیا شود که خدمات لوله‌های سیم پیچ و پمپاژ را خریداری می‌کنند.

مدیریت چاه های نفت و گاز

کالین رافتری، مدیر ارشد ادغام در CMA، گفت: خدمات مداخله چاه بخشی جدایی ناپذیر از مدیریت چاه های نفت و گاز است. رقابت برای جلوگیری از قیمت های بالاتر یا کیفیت پایین خدمات برای اپراتورهای نفت و گاز فعال در بریتانیا حیاتی است.

کاهش تعداد رقبا در بازار

تحقیقات ما نشان داد که خرید آلتوس توسط بیکر هیوز یک تامین کننده مهم را از بین خواهد برد و تعداد کمی از رقبا در بازار باقی خواهند ماند. تا زمانی که شرکت‌ها نتوانند به نگرانی‌های ما رسیدگی کنند، به سمت یک تحقیق عمیق حرکت می‌کنیم.

بیکر هیوز و آلتوس 5 روز کاری فرصت دارند تا پیشنهادات خود را برای رسیدگی به نگرانی های رقابتی CMA ارائه کنند. سپس CMA 5 روز کاری دیگر فرصت خواهد داشت تا به جای ارجاع پرونده به تحقیقات فاز 2، به طور اصولی این موارد را بپذیرد یا خیر.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *