افزایش صادرات نفت کوره روسیه به آسیا

, ,
افزایش صادرات نفت کوره روسیه به آسیا

افزایش صادرات نفت کوره روسیه به آسیا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

بر اساس داده های معامله گران و شرکت Refinitiv ، روسیه حتی قبل از اعمال تحریمهای اتحادیه اروپا بیشتر محموله های صادراتی نفت کوره و گازوئیل خود را به بازار آسیا منتقل کرده است.

بر اساس این داده ها، اتحادیه اروپا ماه گذشته کمتر از 5 درصد و یونان، لتونی و ایتالیا حجم کمتری از نفت کوره و گازوئیل روسیه را به خود اختصاص داده اند. تجار بر این باورند که این حجم از صادرات نیز می تواند به سادگی به سایر مقاصد منتقل شود. این آمارها نشان می دهد در دو ماه گذشته هند به عنوان خریدار بزرگ نفت کوره روسیه ظاهر شده است.

محموله هایی که به آسیا و خاورمیانه هدایت می شوند، به ویژه در نزدیکی کالاماتا در یونان، سئوتا در اسپانیا و اسکاگن در دانمارک به طور فزاینده ای از بارگیری و انتقال کشتی به کشتی (STS) استفاده می کنند.

براساس داده‌های Refinitiv، در ماه‌های اخیر، نفت کوره و گازوئیل روسیه به ‌طور گسترده به سنگاپور، مالزی، چین، کره جنوبی، امارات متحده عربی، ترکیه و سنگال صادر شده است.

تحریم های اتحادیه اروپا و گروه 7 بر واردات فرآورده های نفتی پالایش شده از روسیه از روز یکشنبه 5 فوریه اجرایی شد. اتحادیه اروپا سقف قیمتی 100 دلاری را برای هر بشکه گازوئیل روسیه تعیین کرده است، به این معنی که خریداران گازوئیل از کشورهای ثالث یا باید این سقف را رعایت کنند و گازوئیل را با قیمت بشکه ای 100 دلار یا کمتر از آن بخرند که در غیر این صورت خدمات بیمه و مالی شرکت های غربی را از دست می دهند.

درست قبل از تحریم ها اروپا بزرگترین خریدار گازوئیل روسیه بود، ولی پس از تحریم ها اتحادیه اروپا با هدف آماده شدن برای تحریم های روسیه، واردات خود از خاورمیانه و ایالات متحده را افزایش داده است. با این وجود اتحادیه اروپا پس از آغاز تحریم ها مجبور است واردات از تامین کنندگان غیر روسی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *